Materiał Partnera Możliwości modernizacji sieci monitoringu – krótki przegląd

Możliwości modernizacji sieci monitoringu – krótki przegląd

Montaż kamer na terenie firmy, obiektów użyteczności publicznej, czy też prywatnych domów powszechny jest od dawna. Jak to jednak z technologią bywa, tu również nowe rozwiązania wypierają stare. Wiele się zmienia, również w kwestii możliwości kamer wideo – jak i gdzie rejestrują obraz, skąd możemy mieć do niego dostęp. To skuteczna forma zabezpieczeń i dlatego warto inwestować w jej unowocześnienie.

Nadzór wideo

Nim podejmiemy jakiekolwiek decyzje dotyczące zakładania lub modernizacji sieci monitoringu, powinniśmy skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie. Profesjonalne doradztwo w zakresie zabezpieczeń technicznych prowadzi Rafał Paszkowski.

Założenie kamer w obiekcie może stanowić uzupełnienie systemów zabezpieczeń. Może też wspierać lub całkowicie zastępować ochronę fizyczną budynku czy miejsca. W zakresie usług wideo prowadzonych przez wyspecjalizowane firmy znajduje się udostępnianie obrazu z chronionych obiektów.

Właściciel może mieć dostęp do informacji o sygnałach i monitorowanych obiektach przez sieć internetową lub aplikację mobilną. Dzięki nim też w sposób zdalny będzie w stanie sterować systemami zabezpieczeń, w tym też kamerami wideo. Stanowi to duże ułatwienie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa – dzięki tej funkcji możemy kontrolować, co dzieje się w obiekcie tak długo, jak mamy połączenie z Internetem, a w naszych czasach nie ma chyba osoby, która nie korzysta z niego na co dzień.

Pełnię możliwości monitoringu uzyskamy jednak dopiero wtedy, gdy korzystać będziemy z nowoczesnego sprzętu. W tym celu stare technologie, takie jak UKF i łącza komutowane powinny zostać zastąpione przez nowe – IP. Świetnym rozwiązaniem jest integracja z systemami zarządzania przedsiębiorstwem. To jedno z podstawowych założeń funkcjonowania inteligentnego domu. Połączenie systemów w jeden zdalnie kontrolowany staje się coraz popularniejsze ze względu na swój pozytywny wpływ dla wydajności budynku.Możliwości monitoringu

Możliwość kontrolowania przestrzeni wokół obiektu to znakomite zabezpieczenie przed włamaniem lub aktami wandalizmu. Jakie jednak dokładnie funkcje może mieć w sobie nowoczesny system wideo?

Po pierwsze, zastosowanie IVR, czyli systemu interacive voice response, pozwala na automatyzację procesu obsługi sygnałów alarmowych. Dostęp do historii sygnałów dla instalatorów z konsoli technicznej pozwala konfigurować obiekt. Dane, takie jak hasła, harmonogramy, osoby kontaktowe – mogą być aktualizowane zdalnie. Nowoczesny monitoring wyposażony jest ponadto w algorytmy weryfikujące fałszywe alarmy oraz weryfikację wideo.

Opracowanie:

Podziel się