Artykuł sponsorowany Montaż wykładziny PCV i jej zalety

Montaż wykładziny PCV i jej zalety

Jedną z prostszych prac remontowych domu jest układanie wykładzin na podłogę. Mogą to być wykładziny PCV wyglądem przypominające deski, płytki lub beton oraz miękkie i przyjemne w dotyku wykładziny dywanowe. Do położenia tego typu materiału niezbędne będą odpowiednie narzędzia, odrobina wiedzy oraz chęci do pracy. Jak zatem wygląda proces montażu wykładziny PCV i jak się do niego odpowiednio przygotować?

Zalety wykładzin podłogowych

Materiał, którym jest wykładzina PCV był bardzo popularny wiele lat temu, jednak obecnie przeżywa swój wielki powrót. Producenci tego typu wykładzin oferują różnorodne ich rodzaje, które z łatwością dopasuje się do stylu każdego wnętrza. Obecnie na rynku dostępne są różne wzory i kolory wykładzin. Bez problemu w ofertach sprzedażowych można znaleźć wykładziny przypominające drewno, beton, czy różnego rodzaju płytki lub mozaiki.

Poza tym wykładziny podłogowe mają wiele innych zalet, którymi są między innymi niski koszt zakupu, łatwy montaż oraz uniwersalne zastosowanie i proste utrzymanie ich w czystości. Ponadto wykładziny PCV mogą znajdować się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie jest problemem położenie ich na starych płytkach w łazience lub kuchni, aby tanim i przystępnym sposobem szybko odświeżyć wygląd pomieszczenia.

Proces montażu wykładziny PCV

Przed rozpoczęciem wszelkich prac montażowych należy pamiętać, że każda wykładzina przez co najmniej jedną dobę powinna aklimatyzować się w pomieszczeniu, w którym będzie układania. Po odczekaniu tego czasu można przejść do montażu. Pierwszym etapem montażu wykładziny PCV, którym zajmuje się m.in. firma Mj Wykładziny, jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Należy zadbać o to, aby podłoga była czysta, równa i nie posiadała żadnych uszkodzeń jak np. pęknięcia. Jeśli pomieszczenie nie jest równe należy wszelkie nierówności wyrównać za pomocą masy samopoziomującej. Po dokładnym przygotowaniu pomieszczenia należy rozłożyć wykładzinę w taki sposób, aby wystawała na powierzchni ścian na kilka centymetrów. Po dobrym rozłożeniu i mocnym dociśnięciu wykładziny wzdłuż ściany można przejść do jej przycinania. Czynność tą najlepiej wykonać za pomocą ostrego noża do cięcia wykładzin.

Zazwyczaj większość producentów wykładzin zaleca układanie wykładziny PCV na klej. Klejenie na całej powierzchni podłogi pozwoli uniknąć tworzenia się fal i powstawania innych uszkodzeń. W sytuacji kiedy w pomieszczeniu konieczne jest połączenie kilku elementów wykładziny PCV należy zwrócić uwagę na znajdujący się na niej wzór i dopasować go tak, aby łączenie nie było widoczne. Ponadto, aby zmniejszyć widoczność łączenia brzegi wykładziny można połączyć specjalnym do tego celu klejem.

Wykładzinę układa się smarując podłoże klejem i rozwijając ją do połowy. Następnie należy położyć klej na drugiej części podłoża i rozwinąć pozostały materiał. Po rozłożeniu całości konieczne jest dokładne dociśnięcie jej do podłoża. Czynność tą można wykonać za pomocą specjalnego wałka. Istotny jest również czas schnięcia kleju zalecany przez producenta. Należy się do niego zastosować i nie wchodzić wtedy do pomieszczenia. Po wyschnięciu kleju można zamocować dekoracyjne listwy przypodłogowe.

Wykładziny podłogowe są świetnym sposobem na tanią i szybka metamorfozę mieszkania. Dostępne na rynku wzory dopasować można praktycznie do każdego stylu wnętrza. Ponadto dzięki zastosowaniu wykładzin podłogowych remont odbywa się sprawnie, skutecznie i przede wszystkim samodzielnie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas