Materiał Partnera Monitoring w domu jednorodzinnym

Monitoring w domu jednorodzinnym

Dzięki ogromnemu postępowi technologicznemu, w dzisiejszych czasach dbanie o bezpieczeństwo własne i posiadanego mienia jest bardzo proste i skuteczne. Wiele osób korzysta z usług firm ochroniarskich i systemów alarmowych. Świetnym dopełnieniem tego typu zabezpieczeń jest monitoring. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamer do domowego monitoringu oraz jak wygląda jego instalacja?

Zalety monitoringu

W celu zwiększenia własnego bezpieczeństwa warto wyposażyć swój dom w monitoring. Przed montażem kamer należy zastanowić się, gdzie będzie on najbardziej potrzebny. Kamery domowego monitoringu najlepiej skierować na przedmioty bądź miejsca szczególnie dla nas ważne.

Dzięki obecnej technologii dostępne na rynku kamery charakteryzują się niewielkim rozmiarem przez co bez problemu możemy je umieścić w pomieszczeniach i nie martwić się, że będą widoczne. W dużych domach zazwyczaj konieczna będzie instalacja co najmniej dwóch lub trzech kamer, jednak w małym mieszkaniu w zupełności wystarczy jedna dobrze ulokowana kamerka. Ponadto należy pamiętać, że umiejscowienie posiadanych kamer zawsze można zmienić.

Obecnie nawet najlepszy monitoring w domu nie należy do zbyt skomplikowanych systemów. Każdy po krótkim zapoznaniu się z działaniem monitoringu i jego funkcjami jest w stanie bez problemu poradzić sobie z jego obsługą. Dzięki nowoczesnym systemom  użytkownik kamer w każdej chwili może ustawić sobie powiadomienie w formie SMS lub e-maila o nadchodzącym zagrożeniu. Jest to możliwe dzięki zainstalowaniu urządzeń posiadających automatycznie załączający się czujnik ruchu. Ta opcja umożliwia bieżące kontrolowanie wydarzeń, które dzieją się w naszym domu podczas naszej nieobecności, a także możliwość szybkiej reakcji np. podczas próby włamania. Ponadto kamery monitoringu można bez problemu podłączyć z telefonem i na bieżąco obserwować co dzieje się w naszym domu w czasie nieobecności.Co powinien zawierać domowy monitoring?

Przed instalacją monitoringu wiele osób zadaje sobie to samo pytanie, co właściwie powinien zawierać kompleksowy zestaw do monitoringu domowego? Przed samym zakupem kamer warto przestudiować wszystkie parametry sprzętu i upewnić się, że będzie on spełniał nasze oczekiwania. W tej kwestii możemy poprosić o pomoc fachowców z firmy Monitoring i Alarmy E-Monitoring-24 z Myszyńca w województwie Mazowieckim, którzy zajmują się zakładaniem monitoringu.

Ważną kwestią jest jakość kamer. Wiele urządzeń dostępnych na rynku nagrywa obraz w jakości Full HD, jednak w celu uchwycenia twarzy potencjalnego włamywacza w zupełności wystarczy  kamera o jakości 1,3 Mpx. Bardzo ważny jest również kąt obserwacji kamery zależny od wybranego obiektywu. Dużą popularnością cieszy się obiektyw mający 3.6 mm co pozwala nam na obserwację w 67 stopniach. Kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru sprzętu jest możliwość nagrywania w trybie nocnym. Należy zatem zwrócić uwagę, czy dana kamera wyposażona jest w oświetlacz podczerwieni.

Na rynku możemy znaleźć wiele kamer i całych zestawów do monitoringu domowego jednak przed zamówieniem warto dowiedzieć się jak najwięcej o działaniu i zaletach pożądanego sprzętu, aby dobrać go w taki sposób żeby spełniał nasze wszystkie oczekiwania. Istotne jest również to, że przy zamówieniu sprzętu niektóre firmy oferują również montaż monitoringu co ułatwia zaznajomienie się z tym systemem.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas