Materiał Partnera
Modułowe meble biurowe ze stali – poznaj ich zalety

Modułowe meble biurowe ze stali – poznaj ich zalety

W ostatnich latach w branży meblarskiej bardzo dynamicznie rozwinął się sektor produkcyjny wyrobów ze szkła, a także stali. Meble tego typu trafiają najczęściej do klientów instytucjonalnych, którzy przede wszystkim stawiają na funkcjonalność, a także na niebanalny wygląd swoich przestrzeni. Warto przy tym wiedzieć, że modułowe meble biurowe ze stali, mogą być zarówno bardzo reprezentacyjne i trafiać do gabinetów dyrektorskich, jak i też mogą być dostosowane do np. warunków zakładów przemysłowych – m.in. szafy na narzędzia, czy szatnie pracownicze.

Stal – wysoka jakość i żywotność

Konstrukcje meblarskie stalowe, przede wszystkim wyróżniają się swoją wysoką jakością oraz żywotnością, szczególnie jeśli wykorzystuje się materiał nierdzewny, ulepszony, czy też kwasoodporny. Wielokrotnie meble właśnie ze stali są wybierane tam, gdzie liczy się przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Mowa o archiwach, serwerowniach, ośrodkach przemysłowych, bibliotekach, szatniach różnego rodzaju w obiektach sportowych, czy też aptekach oraz sklepach. Warto docenić nie tylko trwałość mebli stalowych, ale też łatwość w utrzymaniu ich w czystości, czy też serwisowaniu.

Modułowa konstrukcja

Bardzo dużą zaletą mebli stalowych systemowych, jest ich modułowa konstrukcja. Pozwala ona na przebudowę np. szaf przy remontach pomieszczeń, łatwy ich demontaż oraz przenoszenie, czy też zapewnia możliwość modernizacji – dobudowy. Jeśli zatem dane biuro będzie wymagało powiększanie np. swojego archiwum, z łatwością będzie mogło dokupić idealnie pasujące komponenty, według własnego projektu, bądź z katalogowych ofert.

Industrialna i modernistyczna estetyka

Meble ze stali nie zawsze muszą być wysokie estetyczne. W dużej ilości przypadków, zamówienia dotyczą bowiem konstrukcji, które mają być przede wszystkim bardzo funkcjonalne, pozwalając na optymalne zagospodarowanie przestrzenne wnętrz. Wielu klientów biznesowych, stawia jednak na zamówienie konstrukcji o wysokiej estetyce, nawiązującej do stylów modernistycznego, industrialnego, czy też awangardowego. Najlepsze pracownie obudowy mebli stalowych, wykonują w wybranych przez zamawiającego kolorach, a także według określonych kształtów, czy materiałów wykończeniowych. Mogą one stanowić drewno, szkło, czy tworzywa sztuczne.

Atrakcyjne ceny

Meble modułowe ze stali to inwestycja nie tylko często w reprezentacyjne wyroby o wysokiej estetyce oraz trwałości, ale także w konstrukcje atrakcyjne cenowo. Wiąże się to przede wszystkim z łatwością projektową, a także z procesem tworzenia, którym są takie działania obróbki materiałowej oraz metaloplastyki, jak skrawanie, toczenie, gwintowanie, czy frezowanie CNC, a także spawanie oraz skręcanie. Znacznie szybciej jest bowiem wytworzyć piękne meble metalowe o konstrukcji modułowej ze stali, niż np. ze szkła hartowanego i zbrojonego, czy z popularnego drewna.

Współpracuj z firmą EURO-STAL

Jeśli jesteś zatem zainteresowany modułowymi meblami biurowymi, tworzonymi według własnego projektu lub pomysłu ekspertów, zgłoś się do firmy EURO-STAL. Posiada ona również doświadczenie w oferowaniu różnych detali metalowych, czy w usługach obróbki CNC. Z pełną ofertą zapoznasz się zaś na dedykowanej stronie producenta, który gwarantuje również piękne stalowe meble do domów! Mowa zarówno o nowoczesnych konstrukcjach salonowych, jak i tych przeznaczonych do pokojów dziecięcych. Szczególnie warto zainteresować się stołami, czy też biurkami.

Opracowanie:

F.P.H.U. EURO-STAL Władysław Brożyna

Gorlice , Michalusa 1

Podziel się