Materiał Partnera Metoda alpinistyczna w wycince drzew i podcinaniu gałęzi

Metoda alpinistyczna w wycince drzew i podcinaniu gałęzi

Mimo że drzewa potrafią upiększyć krajobraz, gdy stanowią zagrożenie dla ludzi bądź poddały się chorobie, należy je wyciąć. Nie zawsze jednak wchodzi w grę tradycyjna technika, dlatego coraz częściej korzysta się z metody alpinistycznej, która to wymaga wysokich kompetencji i sprawności fizycznej. Świetnie nadaje się ona również do przycinania samych gałęzi. Zapraszamy do lektury.

Metoda alpinistyczna na każde warunki

Nie da się ukryć, że drzewa nie zawsze rosną zgodnie z oczekiwaniami, przez co mogą stać się niebezpieczne dla otoczenia. Gdy grożą zawaleniem, lepiej dmuchać na zimne i pozbyć się problemu zanim narobi poważnych szkód. Podobnie należy postąpić z drzewami, które pod wpływem czynników chorobowych są już martwe i zaburzają kompozycję przestrzeni. Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób wyciąć problematyczną roślinność. W miejscach trudno dostępnych, o ograniczonej wolnej powierzchni, tradycyjna metoda z gruntu bądź wycinka z podnośnika koszowego niesie za sobą duże ryzyko. Ograniczenia obu technik pokonuje zdecydowanie wycinka alpinistyczna, dająca szansę pracy w ciężkich warunkach. Z tego typu usług korzysta coraz więcej klientów indywidualnych, którzy w trosce o budynki i ludzkie zdrowie pragną szybko usunąć zawadzające drzewa ze swoich posesji.

Wycinka i wiele więcej

Wycinka alpinistyczna ma na celu sekwencyjne wycinanie fragmentów drzewa, które są spuszczane  na ziemie za pomocą specjalistycznych lin. Dzięki temu, że najpierw działa się w stosunku do konarów, a dopiero potem przechodzi do pnia, można usunąć nawet największe okazy, a całość procesu przebiega niezwykle efektywnie.

Wycinka wysokościowa to także dobra metoda na prace kosmetyczne. Alpinista bez problemu dociera bowiem do trudno dostępnych miejsc ukrytych w koronie drzew, przez co ma szanse na precyzyjne cięcie i usunięcie tylko wybranych elementów. Tym samym, podejmując współpracę z fachowcem, zyskujemy szansę na eliminację gałęzi chorych bądź niebezpiecznych, bez niszczenia naturalnego wyglądu drzewa oraz jego struktur. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby czynności w ramach metody alpinistycznej skupiały się jedynie na estetyce roślinności. Gdy drzewa przesłaniają inne osobniki, ograniczają dostęp do światła lub chcemy nadać koronie kulisty bądź eliptyczny kształt, pomoc specjalistów będzie wręcz nieoceniona.

Bez względu na wysokość drzewa i jego lokalizację, fachowcy wyposażeni w odpowiedni sprzęt poradzą sobie nawet z najbardziej wymagającym zleceniem. Zwykle firmy zajmujące się tego typu działaniami zapewniają szeroki wachlarz usług. Nie inaczej jest ze Szczepan Kęsik Garden-Raj, oferującym również między innymi pielęgnację krzewów, nasadzenia roślin, zakładanie trawników oraz wiele innych prac związanych z ogrodnictwem. Zdecydowanie warto zapoznać się bliżej z ofertą tego przedsiębiorstwa.

Opracowanie:

Szczepan Kęsik Garden-Raj

Pilawa , Jasna 4

  • tel. 512 169 215

Podziel się