Materiał Partnera Meble kamienne i drewniane

Meble kamienne i drewniane

Przygotowując się do umeblowania mieszkania, czy też domu, warto zastanowić się nad materiałem, z którego chcielibyśmy, aby meble były wykonane. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ to właśnie rodzaj materiału będzie mieć później wpływ na prezentację mebli, ich wytrzymałość oraz wygodę użytkowania. Wybór danego surowca oczywiście będzie wiązać się z odpowiednią ceną.

Drewno jako surowiec na meble

Meble drewniane mogą być w różnej cenie. Głównie zależy to od rodzaju drewna. Może być to dąb, jesion, sosna, buk, brzoza itp. jest to tylko część europejskich gatunków, wykorzystywanych jako surowiec do mebli. Do tego dochodzą różnego rodzaju gatunki egzotyczne, które są zazwyczaj droższe, chociażby ze względu na trudność w ich pozyskaniu i transporcie. Drewno, jako surowiec na meble daje nieskończone możliwości stylizacji. Umożliwia to obróbka tego surowca. Mowa tutaj o frezowaniu, toczeniu, lakierowaniu, bejcowaniu, czy gięciu poszczególnych elementów. Dzięki dużej plastyczności drewna, można tworzyć z niego meble zarówno w stylistyce klasycznej, jak i nowoczesnej. Takie w swojej ofercie posiada Karpo- Meble. Są to meble tworzone w zgodzie ze sztuką stolarską, wspomagane wiedzą zdobytą przez ponad dwadzieścia lat doświadczenia. Wykonują oni najwyższej jakości meble na wymiar. Pierwszy rodzaj drewna, jaki został powyżej wymieniony, jest najczęściej wybieranym drewnem, przez inwestorów. Wynika to z zalet, jakie drewno dębowe posiada. Poza niebanalną prezentacją charakteryzuje się ono dużą wytrzymałością. Wykonują jednak też meble z egzotycznych gatunków drewna, a każde realizowane zamówienie jest w każdym calu dopasowane do indywidualnych upodobań każdego klienta.

Kamień jako surowiec na meble

Idealnym dopełnieniem oferty wcześniej wspomnianej firmy są meble kamienne. Przede wszystkim meble wykonane z tego materiału są niemalże niezniszczalne. Często wykorzystywane w kuchni, ze względu na dużą odporność na zarysowania, czy wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Na blacie kuchennym wykonanym z kamienia, można bezpośrednio kroić różnego rodzaju warzywa, bez obaw, że zostaną na nim jakiekolwiek rysy. Odpowiednio zaimpregnowana powierzchnia, jest łatwa do czyszczenia, a nawet dłużej zostawione zabrudzenia nie tworzą plam. Olbrzymią zaletą tego surowca jest także jego długowieczność. Meble, czy inne elementy wyposażenia wnętrz, wykonane z kamienia, będą służyć nam, naszym dzieciom oraz wnukom, a dobrze zadbane powinny spełniać swą funkcję jeszcze wiele pokoleń w przód. Dodatkowo jest on całkowicie odporny na wilgoć i wodę.

Opracowanie:

Podziel się