Materiał Partnera Materac piankowy czy lateksowy? Porównujemy

Materac piankowy czy lateksowy? Porównujemy

Dobry sen to podstawa udanego dnia. Jednym z elementów, który bezpośrednio przyczynia się do tego jest materac. Jego wybór nie jest łatwym zadaniem. Pod lupę wzięliśmy materac piankowy i lateksowy. Jakie są ich właściwości? Który z nich zapewnia większy komfort? Dla kogo lepszy będzie piankowy, a komu bardziej odpowiadać będzie ten wykonany z lateksu?

Właściwości

Do produkcji materacy lateksowych używa się  naturalnego mleczka kauczukowego w połączeniu z lateksem syntetycznym. Ilość pierwszego tworzywa odnosi się do jego wytrzymałości. Takie surowce zapewniają doskonałą elastyczność, co w przypadku materaca ma znaczenie. Dopasowuje się on wówczas do ciała użytkownika i nie deformuje się. Polecany jest dla alergików, gdyż ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Dodatkowo wchłania pot i wilgoć  zapewniając cyrkulację powietrza oraz termoregulację. Dzieje się tak, gdyż jego struktura składa się z płyt perforowanych wyposażonych w wiele otworów wentylacyjnych. Dzięki temu korzystnie wpływa na krążenie krwi. Materac lateksowy będzie idealny dla osób, które mają problemy z kręgosłupem lub tych którzy chcą o niego zadbać, dlatego, że zapewnia doskonałe podparcie całego ciała podczas snu. Dobry lateks wiąże się z wysoką ceną, jednakże na materacu nie warto oszczędzać. Jest inwestycją w nasze zdrowie na lata. Sklep Kami Katarzyny Porzegowiak oferuje także materace piankowe. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór pianki wysokoplastycznej lub termoplastycznej. Wysokoplastyczna współpracuje z kręgosłupem. Odbiera ucisk z części lędźwiowej, pozostałym odcinkom zapewniając odpowiednie ułożenie, czyli takie w linii prostej. Niweluje w ten sposób dyskomfort, przez co śpi nam się lepiej. Jest trwała i oddychająca. Termoplastyczna oprócz zalet swojej koleżanki, dodatkowo reaguje na masę ciała oraz na jego temperaturę idealnie dostosowując swój kształt. Pod wpływem ciepła staje się miękka i lekko się ugina. Materace piankowe wykorzystują technologię „memory foam”, czyli funkcję zapamiętywania. Po wstaniu z łóżka jeszcze przez jakiś czas pozostawia po nas ślad.

Podobieństwa i różnice

Zarówno materace piankowe jak i lateksowe to produkty z tzw. wyższej półki. Ich cena jednak współgra z korzystnymi właściwościami obu materacy. Cechują się podobną wytrzymałością i trwałością, ze względu na użyte do ich wykonania materiały. Zapewniają równe ułożenia ciała podczas snu i podparcie dla kręgosłupa. Minimalizują naciski i odciążają go. Pod względem miękkości pojedynek wygrywa materac piankowy z pianką termoplastyczną. Jednak nie wszyscy preferują taki rodzaj podłoża do spania. Dla niektórych może być on zbyt miękki. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który z nich jest lepszy. Specjaliści ze sklepu Kami z pewnością dobiorą idealny materac uwzględniając indywidualne preferencje klienta, jego nawyki i stan zdrowia. 

Opracowanie:

Kami Katarzyna Porzegowiak

Poznań , Obornicka 337

Podziel się