Materiał Partnera Lakierowanie natryskowe mebli kuchennych - na czym polega?

Lakierowanie natryskowe mebli kuchennych - na czym polega?

Lakierowanie natryskowe jest szybkie i wydajne. W efekcie możemy uzyskać doskonałe krycie oraz estetyczną, jednolitą powierzchnię. Coraz więcej osób decyduje się na lakierowanie natryskowe mebli kuchennych, jednak nie bez powodu! Proces ten niesie za sobą szereg zalet. Jakie to są zalety i na czym dokładnie polega lakierowanie natryskowe? Dowiedz się.

Na czym polega lakierowanie natryskowe?

Lakierowanie natryskowe polega na nakładaniu lakieru w postaci drobinek kropelkowych pod wysokim ciśnieniem. Używa się do tego specjalnego urządzenia, popularnie zwanego pistoletem natryskowym - stąd też nazwa tego zabiegu. Lakier pod wpływem sprężonego powietrza zostaje rozbity na niewielkie krople oraz wydostaje się na zewnątrz poprzez małe otwory w dyszy pistoletu. Zarówno strumień lakieru jak i wielkość kropli możemy regulować. Aby dokonać tego procesu, niezbędny jest odpowiedni sprzęt: pistolet oraz kompresor. Jeśli chcemy zdecydować się na lakierowanie natryskowe, powinniśmy jednak skorzystać z usług profesjonalnej firmy, takiej jak np. Lak - Meble Katarzyna Dudzińska, której specjalizacją jest m.in. lakierowanie natryskowe mebli kuchennych . Będziemy mieć
wówczas pewność, że wszystko zostanie wykonane w odpowiedni i profesjonalny sposób przez osoby, które się po prostu na tym znają. Nie powinniśmy ryzykować i próbować dokonać tego samodzielnie, ponieważ nie posiadamy odpowiednich umiejętności, wiedzy ani doświadczenia. Jeśli jednak znamy się na tym i robiliśmy to już wiele razy, powinniśmy mimo wszystko uważać oraz pamiętać o odpowiednim ubraniu, a także o umyciu sprzętu po wykonaniu tego procesu.

Lakierowanie natryskowe - zalety

Największą zaletą lakierowania natryskowego jest oszczędność czasu, ale także i lakieru. Zabieg nie jest trudny, lecz pracochłonny. Oprócz położenia powłoki lakierniczej, należy najpierw daną powierzchnię przeszlifować papierem ściernym o odpowiedniej gradacji. Następnie podkładujemy aby zniwelować wszystkie ryski oraz ubytki. Po upłynięciu 24 godzin, szlifuje się podkład. Wówczas dopiero kładzie się lakier - 3 warstwy w odstępach czasowych. Można lakierować w półmacie, połysku lub bejcować. W zależności od wykończenia, należy przykładowo połysk jeszcze przeszlifować, a następnie wypolerować. Otrzymane krycie jest jednolite, równomierne i dokładne. Nie występują żadne zacieki ani odbarwienia, zatem nie musimy się o to martwić. Przede wszystkim trzeba umieć poprawnie i równomiernie rozłożyć lakier na danej powierzchni, niezbędne są tutaj umiejętności oraz doświadczenie. Metoda ta tak naprawdę gwarantuje nam dobre wykończenie oraz estetyczny efekt końcowy, można tą metodą polakierować każdy mebel, od krzesła, stołu, poprzez komody, łóżka, szafy po fronty kuchenne. Należy mieć jedynie doświadczenie w lakierowaniu. Sprzęt do lakierowania nie należy do najtańszych, dlatego też warto zdecydować się na skorzystanie z usług firmy, która zrobi to lepiej niż my sami.

Podziel się