Materiał Partnera Kolorowy, wiosenny ogród z hurtownią ogrodniczą Jacek Świętek

Kolorowy, wiosenny ogród z hurtownią ogrodniczą Jacek Świętek

Każdy pasjonata ogrodnictwa marzy o pięknych, ukwieconych rabatach. Aby jednak rośliny wyglądały zjawiskowo, należy pamiętać o odpowiednim doborze nasion oraz czasie ich wysiania. W ogrodach pojawiają się przeróżne rośliny. Warto zaopatrywać się w nasiona w sprawdzonych miejscach jak np. hurtownia ogrodnicza Jacek Świętek, w której znajdują się rośliny na każdą porę roku.

Jakie kwiat siać na wiosnę?

Wyczekana wiosna w końcu zawitała w nasze okna. Posiadacze ogródków i działek zacierają ręce i biorą się do roboty. W końcu odpowiedni czas na pielęgnację ukochanych roślin. Aranżując ogrody, najczęściej sięgamy po kwiaty, które można siać z nasion. Jeżeli chcemy mieć pewność odpowiedniego wyboru produktu, kupujmy nasiona tylko ze sprawdzonych źródeł. Jednym z nich jest hurtownia ogrodnicza Jacek Świętek, która w swoim asortymencie ma ponad 1000 gatunków odmian nasion kwiatów. Przed zakupem należy się również zapoznać z warunkami uprawy, wymaganiami pielęgnacji oraz czasem zasiania roślin, aby sprawdzić, czy posiadamy odpowiednie warunki. Nasiona, które siejemy wprost do gruntu, muszą mieć swobodny dostęp do słońca. Warto pamiętać, aby nie zacząć pracy zbyt wcześnie, by ziemi nie złapał przymrozek. Jakie kwiaty więc siać na wiosnę? Przyjrzyjmy się najpopularniejszym gatunkom:

  • Nasturcja – znana z posiadania ponad 80 gatunków, niektóre z nich są jadalne. Potrzebuje ciepłego i słonecznego miejsca osłoniętego od wiatru. Sadzona na wiosnę powinna kwitnąć w środku lata. Nie lubi zmian, polecamy co roku zasiewać ją w tym samym miejscu.
  • Dalia – posiada piękne, wielokolorowe kwiaty. Lubi mokre podłoże i ciepłą pogodę. Sadzenie powinno odbywać się w czasie, w którym mamy pewność, że nie wrócą przymrozki – inaczej roślina nie przetrwa do lata.
  • Begonia – tak jak w przypadku Dalii lubi słonce, nie znosi chłodu. Potrzebuje jasnego, ciepłego, ale lekko zacienionego miejsca. Idealnie sprawdza się nie tylko w ogrodzie, ale również w donicach na balkonie.

Czym różnią się kwiaty jedno i dwuletnie?

Rośliny uprawiane w ogrodach można podzielić na te jedno i kilkuletnie. Czym się różnią? Te, o których mówimy jednoroczne, charakteryzują się tym, że w ciągu jednego okresu są w stanie wykiełkować z nasiona, w pełni rozwinąć kwiat i przekwitnąć wydając kolejne nasiona. Niektóre gatunki tych roślin specjalne rozsadzane są tylko dla uzyskania kolejnych nasion w ciągu jednego roku. Przykładami takich roślin są: słonecznik zwyczajny, nasturcja większa czy wilec trójbarwny. Rośliny dwuletnie są to zaś rośliny, które kiełkują i zakwitają dopiero w drugim roku uprawy. Na zimę powinno się je przykrywać np. gałązkami świerkowym, jednakże nie należy ich przesadzać. Do roślin dwuletnich zaliczają się: stokrotka trwała, bratek ogrodowy oraz naparstnica purpurowa.

Opracowanie:

Jacek Świętek Hurtownia ogrodnicza

Pruszków , Pogodna 7

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas