Materiał Partnera Kiedy najczęściej ponownie obszywa się meble tapicerowane?

Kiedy najczęściej ponownie obszywa się meble tapicerowane?

Tapicerowane meble to niewątpliwie doskonała ozdoba salonu, gabinetu czy nawet jadalni, jednak wymagają one sporej uwagi i właściwej pielęgnacji. Często jednak nawet i dbanie o tego typu elementy wyposażenia wnętrz nie wystarcza – materiał, którym są pokryte, wraz z biegiem czasu ulega zużyciu. To jeden z głównych powodów, dla którego ponownie obszywa się meble tapicerowane. Kiedy jeszcze warto to zrobić i kto się tym zajmuje?

Renowacja mebli tapicerowanych

Meble tapicerowane można z powodzeniem odświeżyć wizualnie. Dotyczy to kanap, sof, narożników, krzeseł czy np. foteli, których wygląd stał się nieestetyczny ze względu na zły stan materiału obiciowego. Jeśli meble są wystawione na działanie promieniowania słonecznego przez dłuższy czas, tkanina wypłowieje. Częste korzystanie z tapicerowanych elementów wyposażenia wnętrz również przyczynia się do ich zużycia. Nierzadko wskutek wypadków losowych pojawiają się uszkodzenia mechaniczne. W każdej z wymienionych sytuacji można jednak odzyskać pierwotny wygląd mebli tapicerowanych.

W tym celu przeprowadza się specjalistyczną renowację, co jest zadaniem dość trudnym. Wykonać je może w sposób profesjonalny Centrum Tapicerstwa Vantage, które zajmuje się ponownym obszywaniem rozmaitych mebli. Oferta dotyczy wspomnianych kompletów wypoczynkowych, ale nawet elementów tapicerowanych znajdujących się w samochodach czy innych nietypowych miejscach. W przypadku mebli ponowne obszycie wykonuje się jednak nie tylko w celu renowacji. Kiedy jeszcze sprawdza się taka usługa?

Czy można zmienić wygląd mebli przez ich ponowne obszycie?

W mieszkaniach czy domach dość często decydujemy się na zmiany w aranżacji wnętrz. Czynności z tym związane obejmują m.in. inne wykończenie ścian, sufitów i podłóg, a także zamianę mebli na inne modele. W przypadku tapicerowanych elementów wyposażenia ich sprzedaż i zastąpienie nowszymi wyrobami nie są działaniami koniecznymi. Obszywanie mebli tapicerowanych to bowiem usługa doskonale sprawdzająca się przy zmianie wyglądu sof, kanap czy narożników.

Obicia mogą być zróżnicowane. Jest tak np. w przypadku krzeseł, w których obszywa się zarówno oparcie, jak i siedzisko. Oba te elementy mogą się od siebie różnić – spersonalizowanie mebli to kolejny z powodów, dla których decydujemy się na ponowne ich obszycie w zakładzie tapicerskim. Takie usługi sprawdzają się zatem nie tylko w sytuacji, gdy tapicerka uległa zniszczeniu. Są też doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą odmienić wygląd wnętrz bez konieczności zastępowania swoich ulubionych mebli nowymi produktami.

Opracowanie:

Centrum tapicerstwa Ryszard Kolarski

Kraków , Pachońskiego 11

Podziel się