Artykuł sponsorowany Kasy pancerne tranzytowe

Kasy pancerne tranzytowe

Kasośluzy pełnią funkcję szaf transferowych, które pozwalają na przekazywanie pieniędzy bądź wartościowych przedmiotów bez bezpośredniego kontaktu osób uczestniczących w transakcji. Bardzo często wykorzystywane są przez duże sklepy handlowe o wysokich obrotach finansowych w ciągu dnia bądź przez banki – podczas transakcji pieniężnych pomiędzy bankiem lub sklepem a konwojem.

Jak zbudowane są kasośluzy?

Kasośluzy montuje się w ścianach budynku od strony wewnętrznej bądź zewnętrznej. Urządzenie to posiada dwoje drzwi/śluz, które umieszczone są po przeciwnych stronach tak, aby depozyt mógł w szybki sposób zostać przekazany od jednej strony do drugiej (z wnętrza banku przez jego pracownika konwojowi na zewnątrz budynku). Bardzo ważne jest to, aby system ten posiadał zabezpieczenie uniemożliwiające jednoczesne otwieranie drzwi z obu stron. Istotne są również systemy zabezpieczające kasośluzy: czujniki wstrząsowe, czujniki drgań, czujnik obecności depozytu, instalacja alarmowa, a także czytniki kart zbliżeniowych. Warto, aby cały system wyposażony był również w zasilanie awaryjne z kilkudziesięciogodzinnym podtrzymywaniem. Całość konstrukcji wykonana jest z wysokiej klasy stali pancernej.

Kto dostarcza bankom odpowiednie kasośluzy?

Kasośluzy dostarczane są bankom przez wykwalifikowane firmy z odpowiednimi uprawnieniami w zakresie usług ochrony mienia. Podmioty te muszą posiadać odpowiednie certyfikaty jakościowe i szeroką wiedzę z zakresu automatyzacji – pracownicy posiadają licencje zabezpieczeń technicznych. Jednym z liderów na rynku polskim dostarczającym rozwiązania bankowe takie jak wpłatomaty, wrzutnie, multisejfy czy właśnie kasośluzy jest firma Systemy Zabezpieczeń Bankowych. To właśnie tego typu przedsiębiorstwa obsługują bankowość w szerokim zakresie usług montażowych czy serwisowych, a także w projektowaniu elektronicznych urządzeń depozytowych.

Działanie transakcji poprzez kasy pancerne tranzytowe

Transakcja pomiędzy bankiem a konwojem poprzez kasy pancerne tranzytowe przebiega w następującej kolejności: obsługa banku po złożeniu depozytu dla konwoju oczekuje na otwarcie drzwi po drugiej stronie kasośluzy – sygnalizacja świetlna informuje bank o tym fakcie. Cały proces transakcji przebiega przy jednoczesnej sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej, która ustaje dopiero po zamknięciu drzwi przez konwój. Oczywiście w przypadku awarii systemu bank ma możliwość otwarcia drzwi od swojej strony bądź od strony przeznaczonej dla konwoju. Służy do tego specjalny klucz, który jednak może być wykorzystany w sytuacjach przewidzianych w regulaminie procedur bankowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas