Artykuł sponsorowany Jakie zasłony najlepiej sprawdzą się w sypialni? Poradnik

Jakie zasłony najlepiej sprawdzą się w sypialni? Poradnik

Sypialnia to ważne miejsce w naszym domu. Liczy się w niej intymność, przytulność i poczucie bezpieczeństwa. Odpowiednią atmosferę w sypialni tworzą przede wszystkim dodatki. Bardzo dużą rolę odgrywają tutaj zasłony – powinny zapewnić nam prywatność, jednak ważne też, by pasowały do wystroju wnętrza i sprawiały, że rano chętnie będziemy wstawać z łóżka. Jak wybrać takie zasłony? Oto nasze porady!

Czy warto czerpać z natury?

Wybierając zasłony do sypialni warto postawić na te, które zostały wykonane z naturalnych tkanin. Takie tkaniny zawsze wyglądają bardziej szlachetnie, elegancko. Poza tym przepuszczają powietrze i są przyjazne dla środowiska. Jeśli jednak te argumenty nas nie przekonują, a wolimy oszczędzić sobie nerwów podczas prasowania, zamiast tkanin naturalnych, możemy wybrać te z syntetycznymi domieszkami – takie zasłony się nie gniotą. Nie sprawiają tez problemów w praniu. Poza tym, zasłony tekstylne są znacznie tańsze, od tych wykonanych z naturalnych tkanin – to więc rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem. Jeśli jednak już postanowiliśmy kupić zasłony ze sztucznych materiałów, pamiętajmy, żeby był to produkt wysokiej jakości. W przeciwnym razie będą one wyglądać po prostu tandetnie – świetne zasłony znajdziemy w sklepie internetowym ART Zasłony.

Stonowane tło czy mocny akcent?

Zasłony powinny pasować do wnętrza naszej sypialni – a ono musi odzwierciedlać nasz temperament. Niektórzy wolą, by sypialnia była przestrzenią spokoju i wyciszenia – wówczas dobrze postawić na gładkie zasłony, w naturalnych kolorach – najlepiej utrzymanych w ciepłej tonacji. Zasłony mogą być jasne, jednak wówczas musimy zwrócić szczególną uwagę na to, by materiał był gęsty i nieprześwitujący.

Jeśli nie lubimy nudy, zasłony możemy też potraktować jako akcent dekorujący naszą sypialnie – często wystarczy soczysty, kontrastujący ze ścianami kolor, by wnętrze pomieszczenia zyskało „to coś”. Świetnym pomysłem, dla osób, które lubią niebanalne rozwiązania, są zasłony z fullprintem – czyli z nadrukowanym obrazem. Co może przedstawiać taki obraz? To zależy od naszej fantazji – mogą to być kwiaty, widoczki z letnich kurortów, czy morskie fale. Możliwości jest bardzo wiele. Jeśli jednak nie znajdziemy nic, co nas w pełni satysfakcjonuje w katalogach gotowych rozwiązań, pamiętajmy, że zawsze możemy zlecić wykonanie takich zasłon na zamówienie, z naszą własną grafiką. Dzięki temu nasza sypialnia będzie miała naprawdę wyjątkowy charakter.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas