Artykuł sponsorowany Jakie są zasady działania rolet dzień-noc?

Jakie są zasady działania rolet dzień-noc?

Rolety dzień-noc to wciąż mało znane rozwiązanie, które doskonale zastępuje tradycyjne modele. Są wykonane w sposób, który pozwala kontrolować światło wpuszczane do pomieszczenia. Dzięki nowoczesnej technologii nie przepuszczają słońca, kiedy są w pełni zaciągnięte, co daje im znaczną przewagę nad wieloma roletami wykonanymi z jednej warstwy materiału.

Jak wykonane są rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc wyraźnie wyróżniają się na tle pozostałych propozycji do zaciemniania okien. Są wykonane z dwóch warstw materiału. Tworzy się je z:

  • tkaniny przepuszczającej światło, najczęściej zupełnie przezroczystej,

  • tkaniny nieprzepuszczającej światło, zazwyczaj w ciemnym kolorze.

Obie warstwy składają się z pasów poziomych wykonanych naprzemiennie z materiałów. Dzięki temu rolety dzień-noc można ustawiać tak, aby zupełnie nie wpuszczały do pomieszczenia światła słonecznego. Do tego są bardzo eleganckie, mogą być akcentem kolorystycznym albo wpasować się w styl, w jakim utrzymany jest pokój.

Jak działają rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc są trochę bardziej skomplikowane w obsłudze niż tradycyjne modele. Stopień nasłonecznienia pomieszczenia reguluje się w ich przypadku na dwa sposoby:

  • regulując wysokość rolety,

  • decydując, jaka powierzchnia rolety zostanie przysłonięta przez materiał nieprzepuszczający światła.

Takie możliwości są dostępne dzięki mechanizmowi sterowania. Pozwala on regulować, na jaką wysokość roleta zostanie opuszczona oraz ustalić, jak względem siebie są położone pasy na sąsiednich warstwach materiału. Kiedy ciemne prostokąty nachodzą na przezroczyste, okno zostaje całkowicie zaciemnione i nie przepuszcza światła.

Rolety dzień-noc muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ciemne prostokąty nie mogą przepuszczać światła w ogóle, z kolei jasne nie powinny być dla słońca barierą. Takie produkty, oferowane między innymi przez Salon aranżacji okien Qrtyna4u, są wykonywane z tkanin, które są wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Łatwo jest je także wyprać, ale zawsze należy robić to ręcznie. Te cechy sprawiają, że nie jest trudno o nie zadbać, tym samym idealnie sprawdzą się w każdym domu czy mieszkaniu Rolety dzień-noc to doskonała dekoracja, a jednocześnie system zapewniający prywatność i ucieczkę od słońca.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas