Artykuł sponsorowany Jakie piece wykorzystuje się w saunach?

Jakie piece wykorzystuje się w saunach?

Właściwości zdrowotne płynące z regularnych wizyt w saunie są często podkreślane przez lekarzy i specjalistów. Każdy seans określa się jako formę terapii zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Nic dziwnego. Korzystanie z niej to nie tylko gwarancja pięknej skóry - to również redukcja stresu i zmęczenia przez pozbycie się wielu szkodliwych toksyn z organizmu. Z tych względów sauny cieszą się niesłabnącą popularnością. Są chętnie odwiedzane zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Co więcej, coraz więcej osób w czasie budowy lub remontu swojego domu postanawia spełnić marzenie o własnej saunie. W tym przypadku podstawową kwestią pozostaje wybór pieca.

Piec kluczowym elementem w saunie

Decydując się na łaźnię fińską w domowym zaciszu, pierwszy krok powinien stanowić wybór odpowiedniego pieca. Generalnie całą inwestycję, od projektu przez dobór elementów i instalację warto zlecić specjalistycznej firmie. - Powierzenie zadania fachowcom cieszącym się dobrą opinią to obietnica bezawaryjnego działania sauny. W praktyce będziemy cieszyć się użytkowaniem bez obaw o awarię. W przypadku ewentualnych usterek najczęściej można liczyć na serwis w ramach gwarancji - przekonuje specjalista z firmy SF Sauny - Tym samym również obowiązek wyboru pieca przejmuje firma. Mimo wszystko warto posiadać w tej kwestii podstawową wiedzę i zdawać sobie sprawę z możliwości, jakie oferuje rynek. Czasami klient ma zastrzeżenia do pieca wybranego przez ekipę, ale nie umie jasno określić swoich oczekiwań względem urządzenia lub ma wymagania niemożliwe do realizacji - stwierdza.

Jakie piece można spotkać w saunach?

Dawniej do wytwarzania odpowiedniej temperatury w saunie wykorzystywano tylko piece na drewno. Dzisiaj, ze względu na łatwość i ekonomię eksploatacji, coraz chętniej stawia się na wersje elektryczne. Mimo wszystko warto przybliżyć każdy z tych typów. Podstawową zaletą pieca na drewno jest możliwość instalacji wszędzie, bez względu na dostęp do energii elektrycznej. Z drugiej strony jego zakup wymaga oddzielnego przewodu dymowego. Piece mocno się nagrzewają, więc trzeba uwzględnić w projekcie odległość co najmniej 50 cm od materiałów łatwo palnych. W saunie tego typu wlot powietrza musi się znajdować przy podłodze, jak najdalej od pieca. 

Piece elektryczne można określić jednym słowem: prostota. Ich obsługa i montaż jest łatwy, a koszt późniejszej eksploatacji niewielki. Moc jest pobierana zależnie od kubatury sauny. Nowoczesne piece są wyposażone w specjalne zewnętrzne panele ułatwiające regulację ustawień temperatury wewnątrz sauny.

Właściwości pieca

Dobry piec powinien mieć niskie zużycie energii i solidną, bezpieczną obudowę. Dobrej jakości modele muszą mieć zabezpieczenia odłączające zasilanie w razie przegrzania spowodowanego złym użytkowaniem lub umieszczeniem pieca.

- Nie bez powodu to elektryczne piece do sauny cieszą w ostatnich latach uznaniem klientów. Są bardziej ekonomiczne i łatwiejsze w obsłudze. Nowoczesne modele wyposażone w najlepsze zabezpieczenia i osłony można zakupić w profesjonalnych salonach, razem z wszelkiego rodzaju akcesoriami i dodatkami takimi jak kamienie. Warto w tym celu zaufać firmie cieszącej się uznaniem. To gwarancja zadowolenia z działania pieca i jego późniejszej eksploatacji - podsumowuje specjalista SF Sauny. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas