Materiał Partnera Jakie lustro wybrać do nowoczesnej łazienki?

Jakie lustro wybrać do nowoczesnej łazienki?

Znajdujące się w domach i mieszkaniach łazienki już dawno przestały być traktowane w kategoriach pomieszczeń o przeznaczeniu jedynie funkcjonalnym. Współcześnie wiele uwagi poświęca się estetycznemu wymiarowi aranżacji wnętrza. I choć zdecydowanie najwięcej czasu rezerwuje się na wybór wymarzonych płytek, to nie należy zapominać, iż równie ważną rolę odgrywają tutaj elementy galanterii łazienkowej ze szczególnym uwzględnieniem luster. Jakie zatem rozwiązania mają do dyspozycji inwestorzy stawiający na nowoczesność?

Lustro do eleganckiej łazienki – piękno tkwi w prostocie


Moda na nowoczesną aranżację wnętrz trwa już od kilku dobrych lat. Zarówno inwestorzy budowlani, jak i ci, którzy stają przed koniecznością wykonania remontu generalnego, bardzo cenią sobie wyznaczniki modernistycznego stylu. To właśnie on kieruje uwagę wszystkich zainteresowanych w stronę próby połączenia ze sobą funkcjonalności oraz eleganckiej estetyki objawiającej się ponadczasowym minimalizmem. Dlatego też lustro, które miałoby się idealnie wkomponować w te założenia, powinno być utrzymane w możliwie jak najprostszej konwencji.

Doskonale sprawdzą się zatem klasyczne lustra prostokątne oraz kwadratowe ze szlifowanymi krawędziami. W tym miejscu warto również podkreślić, iż coraz większym zainteresowaniem cieszą się produkty wyposażone w oprawy, które nie tylko znacząco ułatwiają montaż, ale także podnoszą wartość wizualną. Jeżeli chodzi o styl nowoczesny, to najatrakcyjniej prezentują się oprawy wykonane z lśniącej stali nierdzewnej, która dodatkowo podnosi parametry wytrzymałościowe. Co jeszcze warto wiedzieć?

Nowoczesne lustra w nietypowej odsłonie


Nowoczesność to przede wszystkim innowacyjność. Nie powinien dziwić zatem fakt, że producenci oraz dystrybutorzy galanterii łazienkowej i w tym zakresie gwarantują swoim klientom dostęp do szerokiej oferty asortymentowej. Za niezwykle ciekawy element wyposażenia łazienki z pewnością można uznać charakterystyczne lustra harmonijkowe, umożliwiające ustawienie zwierciadła w de facto dowolnej pozycji. Rozwiązanie takie to świetna propozycja dla kobiet, które każdorazowo dbają o perfekcyjny makijaż. Hitem sprzedażowym ostatnich miesięcy są jednak lustra obrotowe, posiadające zarówno funkcję konwencjonalną, jak i powiększającą. Produkty tego typu sprawdzą się nie tylko w domach, ale także w gabinetach kosmetycznych czy salonach fryzjerskich.

Jak zatem wyraźnie widać wybór odpowiedniego lustra łazienkowego nie jest tak prosty, jak mogłoby się powszechnie wydawać. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, która z dostępnych propozycji sprawdzi się w naszej łazience najlepiej, warto skorzystać z fachowego doradztwa najbardziej doświadczonych sprzedawców. Specjaliści przedstawią dostępne opcje, zaproponują optymalny wymiar oraz przygotują precyzyjną wycenę. Jeżeli zaś chodzi o sam montaż, to bez większych problemów można wykonać go samodzielnie.

Opracowanie:

Wojciech Lesiak

Skierniewice , Mszczonowska 3 lok. 3

Podziel się