Materiał Partnera Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Łóżko to zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w całym domu. Szacuje się, że spędzamy w nim aż 1/3 naszego życia, warto więc, by było jak najbardziej wygodne. Decydując się na zakup łóżka do sypialni powinniśmy zwrócić uwagę na jego wymiar, materiał , z którego wykonana jest rama oraz estetykę mebla. Musi on dobrze współgrać z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia, tworząc spójną aranżację. Jakie łóżko wybrać?

Wielkość łóżka

W sklepach znajdziemy jednoosobowe łóżka do sypialni dostępne w kilku rozmiarach - 80x200 cm, 90x200 cm, 100x200 cm i 120x200 cm. Jeżeli chodzi o łoża przeznaczone dla dwóch osób to posiadają one następujące wymiary: 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm. Trzeba jednak zaznaczyć, że łóżko o długości 200 cm sprawdzi się u osób o wzroście do 180cm, jeżeli więc jesteśmy wyżsi i ważny jest dla nas komfortowy sen, powinniśmy zdecydować się na zamówienie łóżka na wymiar. Dobre sklepy meblowe takie jak np. Mebelek oferują swoim klientom taką właśnie możliwość. Rozwiązanie tego typu ma również szereg innych korzyści- od samego początku mamy bowiem wpływ na to, jak łóżko będzie wyglądać i możemy pokusić się o zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Rama łóżka – jaki materiał będzie najlepszy?

Rama łóżka powinna być solidna i trwała. W dużej mierze decyduje o tym materiał, z którego została stworzona. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się łóżka, które w całości wykonane są z drewna. Jest to w pełni naturalne tworzywo, które bardzo łatwo dopasować do całościowej aranżacji sypialni. Równie popularne są łóżka z metalową ramą, które doskonale pasują do wnętrz utrzymanych w nowoczesnym, industrialnym stylu. W sklepach znajdziemy również meble tapicerowane i wykonane z płyt MDF. W tym ostatnim przypadku należy szczególną uwagę zwrócić na jakość płyty. Im będzie ona gorsza, tym szybciej trzeba będzie wymienić łóżko na nowe. Pamiętajmy także, by dobrze wybrać stelaż. Od niego również zależy jakość snu. Najlepiej w tej roli sprawdzi się stelaż z połączonych ze sobą, lekko ugiętych listewek.

Łóżko- serce sypialni

W dobrych sklepach meblowych znajdziemy wiele modeli łóżek. Występują one w różnych kolorach i stylach, co pozwala na dużą dowolność w aranżacji sypialni. Do pomieszczeń urządzonych w typie skandynawskim sprawdzą się proste, sosnowe łóżka z niskim wezgłowiem. Wnętrze glamour pięknie dopełni łoże tapicerowane w wyrazistym kolorze, a do klasycznie urządzonej sypialni sprawdzi się niemalże każdy mebel wykonany z drewna. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, upodobań i zasobności portfela.

Opracowanie:

Mebelek Katarzyna Smolarek

Oborniki , Sądowa 4

Podziel się