Artykuł sponsorowany Jakie kuchenne AGD wybrać: wolnostojące czy do zabudowy?

Jakie kuchenne AGD wybrać: wolnostojące czy do zabudowy?

Wybór mebli do domowej kuchni jest nie lada wyzwaniem, ponieważ zależy Ci na tym, by była ona stylowa oraz funkcjonalna. Na rynku znajdujesz tysiące różnych możliwości aranżacji – z AGD w zabudowie lub w wersji klasycznej, wolnostojącymi. Zastanawiasz się, jakie są wady i zalety obu rozwiązań oraz w jaki sposób odpowiednio rozmieścić kuchenne urządzenia? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się więcej i wybrać najlepszą opcję do swojego domu.

Kuchenne AGD do zabudowy

Jeśli cenisz nowoczesny design, oszczędność form i jednolitą kolorystykę, postaw na meble kuchenne w zabudowie, w których bez trudu ulokujesz na stałe wszelkie niezbędne na co dzień sprzęty, takie jak: piekarnik, lodówka, zamrażarka, płyta grzewcza, zmywarka czy pralka. Dzięki jednolitym frontom szafek stworzysz harmonijną aranżację, nawet jeśli urządzenia będą różniły się od siebie kolorystyką, strukturą materiału i jego wykończeniem. Zabudowane urządzenia są odizolowane od reszty pomieszczenia, nie gromadzą na sobie kurzu ani drobin tłuszczu, co czyni je niezwykle łatwymi w utrzymaniu.

Zaletą sprzętów AGD, przeznaczonych do kuchennej zabudowy, jest również to, że mogą one znajdować się na zróżnicowanej wysokości, dzięki czemu oszczędzasz wiele miejsca i zwiększasz swój komfort oraz bezpieczeństwo. Nie musisz już bowiem schylać się do piekarnika, stojącego na podłodze, by móc wyjąć z niego swoje ulubione ciasto lub pieczeń, gdyż w zabudowie masz go na wysokości swojego wzroku – podkreśla Rafał Statucki z firmy Fair Factory, wyspecjalizowanej w produkcji stylowych mebli, regałów i szafek kuchennych na zamówienie.

Tradycyjne AGD

AGD wolnostojące to rozwiązanie dla zwolenników kuchni klasycznych, rustykalnych lub prowansalskich. Są one tańsze i całkowicie niezależne od regałów, co ułatwia ich szybką wymianę lub naprawę w razie wystąpienia awarii. W przeciwieństwie do sprzętów zespolonych z meblami kuchennymi w zabudowie, tradycyjne AGD sprawiają jednak sporo problemów w codziennym utrzymaniu, a ich właściciele mają problem z usunięciem osadów, kurzu i tłuszczu, nagromadzonych w trudno dostępnych miejscach.

Wadą tradycyjnych AGD jest również ich zróżnicowanie – pochodzą one zwykle od kilku producentów, mają inne odcienie, występują w opcji matowej, półmatowej bądź błyszczącej, różnią się też szerokością, wielkością, a nawet wykończeniem krawędzi, co zwykle bardzo utrudnia ich wybór, a tym samym zaprojektowanie eleganckiej kuchni.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas