Materiał Partnera Jakie jest zastosowanie detektora wstrząsów z firmy Alarmtech?

Jakie jest zastosowanie detektora wstrząsów z firmy Alarmtech?

Detektor uderzeń jest montowany w różnego typu obiektach i zapewnia skuteczną ochronę przed włamywaczami. System wykrywa drgania o wysokiej amplitudzie i krótkim czasie trwania. Urządzenie z firmy Alarmtech posiada programowalny licznik, który polega na wyzwoleniu alarmu po wystąpieniu uderzeń. Czujnik możemy zamontować na elastycznych, wieloelementowych konstrukcjach, np. ramach i ościeżnicach okien i drzwi oraz ścianach z cegły. 

Gdzie montowany jest detektor uderzeń z firmy Alarmtech?

Detektor uderzeń/wstrząsów instalujemy we wszystkich obiektach, elastycznych, wieloelementowych konstrukcjach, które narażone są na włamania. 

Urządzenie możemy podłączyć do betonowych ścian, ale wówczas korzystamy z płyty montażowej MP500. Przy instalacji w zimnych pomieszczeniach lub na wolnym powietrzu, potrzebujemy obudowy WH500, chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymimówi ekspert przedsiębiorstwa.

 Czujnik zapewnia niezwykle skuteczną ochronę przed włamaniem. Sygnalizuje wszelkie próby sforsowania budynku za pomocą narzędzi, a w wyjątkowych przypadkach użycia ładunków wybuchowych. Wykrywa drgania o wysokiej amplitudzie i wyzwala sygnał po kilku uderzeniach. Firma Alarmtech Polska oferuje niezawodny produkt, reagujący na zewnętrzne zakłócenia. Możemy dobrać odpowiedni model do naszych potrzeb, nawet bardzo czuły, który ustawimy przy pomocy przełącznika DIP. Mamy również możliwość zaprogramowania przekaźnika alarmu jako zatrzask (latch) lub jako autoreset. 

Czym się charakteryzuje detektor wibracyjny CD400-R Alarmtech?

Detektor wibracyjny CD 400-R Alarmtech z wyjściem przekaźnikowym NC jest niezawodny i odporny na zewnętrzne zakłócenia. Urządzenie zabezpiecza obiekt przez całą dobę. Wyposażony jest w specjalny mikrokontroler o zaawansowanym algorytmie obróbki sygnału, przetwarzający cyfrowo zarejestrowane zdarzenia. Ma programowalny licznik zdarzeń, który wyzwala alarm, po wystąpieniu zaprogramowanej ilość zdarzeń, od 1 do 4. Regulacja czułości możliwa jest dzięki potencjometrowi. Chcąc sprawdzić jej ustawienie, powinniśmy skorzystać z testera CT 400, który generuje drgania podobne do rzeczywistych. Urządzenie instalujemy w miejscu zagrożonym wtargnięciem intruza. Musimy jednak uwzględnić konstrukcję i materiał chronionej powierzchni, usytuowanie detektora w obrębie, słupków i złączy, zawiasów okien, drzwi oraz inne drgania mogące mieć wpływ na jego działanie.

Dlaczego warto zamontować detektor wstrząsów?

Detektor wstrząsów jest niezawodny przy monitorowaniu budynku przed atakami włamywaczy czy chociażby wandali. Odczytuje nie tylko uderzenia, ale także wybuchy ładunków, chroniąc przed eksplozją. Jest niezawodny w ujawnianiu próby sforsowania drzwi, okien, a nawet ścian. Mamy do wyboru wiele urządzeń, nawet wykrywacz klinów i wibracji z 3 oddzielnymi kanałami detekcji: kanał piły dla słabych sygnałów o długim czasie trwania; kanał zliczający, wyczuwający silny wpływ na powierzchnię o jednolitej powierzchni i kanał wybuchu, rozpoznający bardzo silne sygnały, typu eksplozja. Detektor wibracyjny ma wbudowane przekaźniki dla wyjść alarmowych i sabotażowych. Możemy go podłączyć bezpośrednio do centrali alarmowej, co świadczy o tym, że nie jest wymagana jednostka analizatora. Sprzęt produkowany przez firmę Alarmtech ma 3 kanały pracujące równolegle:

  • detekcji wybuchu (GAT),
  • zliczający zaprogramowaną ilość zdarzeń,
  • integracyjny reagujący na cięcia i wiercenie.

Przykładowo model CD550 posiada wbudowany kontakt magnetyczny, sygnalizujący otwarcie chronionych drzwi, okien itp. Jest przeznaczony do montażu w ramach i ościeżnicach oraz na ceglanych lub betonowych ścianach i stropach.

Opracowanie:

Alarmtech Polska sp. z o.o.

Gdańsk , Kielnieńska 115

Podziel się