Materiał Partnera Jaka kosiarka najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Jaka kosiarka najlepiej sprawdzi się w ogrodzie?

Kosiarka to niezbędny sprzęt każdego posiadacza ogrodu, który dużą uwagę przykuwa do nienagannego wyglądu trawnika. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli kosiarek ogrodowych, wybór wcale nie należy do najprostszych. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, oferując coraz to nowsze funkcje urządzenia. Jak wybrać dobry sprzęt i nie żałować?

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Zakup kosiarki ogrodowej nie powinien odbywać się pod wpływem chwili. Na początku warto określić, jakiego sprzętu w ogóle potrzebujemy. By to ustalić, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • wielkość trawnika- to jak duży trawnik posiadamy, określa wielkość i wydajność kosiarki, którą zamierzamy kupić. Na niewielkiej przestrzeni dobrze sprawdzą się kosiarki ręczne lub z napędem elektrycznym, z kolei ogromny ogród łatwiej będzie pielęgnować kosiarką spalinową. Ważny jest także wybór szerokości koszenia. Im jest ona większa, tym mniej czasu zajmie nam doprowadzenie trawnika do porządku.
  • częstotliwość koszenia-  wysokość trawy w sporej mierze zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli często kosimy trawnik, warto nabyć kosiarkę z funkcją mulczowania. Do koszenia raz w tygodniu nadadzą się kosiarki rotacyjne, które od razu zbierają skoszoną trawę do kosza.
  • sposób aranżacji ogrodu- jeśli w ogrodzie znajduje się sporo drzew, krzewów i dekoracyjnych rabat, zastanówmy się nad kosiarką o dużej zwrotności, dzięki której łatwiej będzie poruszać się nam po terenie. Jak radzi specjalista z firmy Serwis Ogród – dobrze też zainwestować w podkaszarkę, dzięki której łatwiej będzie przyciąć trawę w trudno dostępnych miejscach.
  • wygląd trawnika- na równym trawniku sprawdzi się w zasadzie każdy typ urządzenia, teren pofałdowany z dużymi nierównościami wymaga kosiarki rotacyjnej lub poduszkowej.

Dodatkowe wyposażenie kosiarki

Decydując się na zakup kosiarki nie warto kierować się jedynie jej ceną. Równie ważna jest łatwość jej serwisowania oraz dodatkowe wyposażenie, które ma za zadanie ułatwić nam pracę. Każdy sprzęt powinien posiadać hamulec, który zatrzymuje noże i silnik w kilka sekund. Zwróćmy uwagę także na koła- im są większe, tym koszenie będzie przebiegać przyjemniej. Waga kosiarki również ma znaczenie. Lżejsze urządzenia prowadzi się łatwiej. Obudowa kosiarki powinna być łatwa do utrzymania w czystości, wybierajmy modele, które posiadają obudowę wykonaną z aluminium lub innych tworzyw sztucznych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Przyjrzyjmy się gwarancji na zakupiony sprzęt, zazwyczaj obejmuje ona tylko silnik urządzenia. Zanim zapadnie ostateczna decyzja, co do kupna, upewnijmy się, że w pobliżu znajduje się autoryzowany serwis, który pomoże w razie awarii kosiarki.

Opracowanie:

Serwis-Ogród Michał Witkowski

Łęczyca , Leśna 9

Podziel się