Materiał Partnera Jak wybrać właściwe meble łazienkowe?

Jak wybrać właściwe meble łazienkowe?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Niezależnie od jej wielkości można ją urządzić tak, aby była wygodną w użytkowaniu przestrzenią. Dużą rolę odgrywają właściwie dobrane meble, które będą trwałe oraz odpowiednio pojemne. Najważniejsze jest prawidłowe wykonanie pomiarów, jak również dopasowanie szafki pod umywalkę.

Dobre materiały

Obecnie na rynku klienci mają możliwość wybierania mebli łazienkowych wykonanych z najróżniejszych materiałów, między innymi szkła oraz metalu. Niemniej jednak nadal najpopularniejsze pozostaje drewno lub płyta MDF, których ewentualne elementy ozdobne lub uchwyty są wykonane z innych surowców. Decyduje o tym nie tylko atrakcyjna cena, ale również względna trwałość pod warunkiem, że do konstrukcji zostały wykorzystane materiały najwyższej jakości. O to nie trzeba się martwić, zamawiając meble na wymiar między innymi z firmy Stolar, mającej swoją siedzibę w Warszawie. Należy zwrócić szczególną uwagę na to, czy poszczególne elementy zostały odpowiednio zabezpieczone przed niszczeniem na skutek podwyższonej wilgotności w pomieszczeniu.

Rodzaje szafek

Niegdyś na wyposażenie łazienki składała się wyłącznie umywalka, toaleta oraz wanna lub prysznic. Obecnie jednak w aranżacji nie może zabraknąć odpowiednich i pojemnych mebli, które pozwolą na przykład bezpieczne przechowywanie środków czystości. Do tego najlepiej sprawdzą się szafki zamykane. Mogą przybierać postać wysokich słupków, które dzięki swoim stosunkowo niewielkim gabarytom będą odpowiednie nawet do małych łazienek. To niezwykle funkcjonalne wyposażenie, które pomieści również wszelkie kosmetyki, drobne AGD oraz ręczniki, a niektóre z nich są przystosowane do pomieszczenia kosza na pranie.

Wiele mebli łazienkowych, a w szczególności szafki przeznaczone pod umywalki, mogą być wyposażone w systemy wygodnych szuflad. Tego rodzaju zabudowa często oferowana jest w zestawie z armaturą. W przeciwnym razie najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie wyposażenia meblowego, które zostanie wykonane na wymiar. Dzięki temu można uniknąć złego dopasowania do siebie obydwu elementów i ewentualnych, czasochłonnych przeróbek. Podobnie da się wykonać na zamówienie specjalne szafki, które posłużą do estetycznej zabudowy pralki, a także suszarki.

Wielkość mebli

O tym, jak duże powinny być poszczególne szafki lub regały, będzie decydować rozmieszczenie armatury. Dopiero po jej rozlokowaniu można przejść do pomiarów pozostałych wolnych przestrzeni. Należy jednak pamiętać, aby pozostawić wystarczająco dużo miejsca do swobodnego korzystania z toalety lub umywalki. Meble bowiem nie mogą ograniczać komfortu i stwarzać ryzyka ciągłego obijania się o nie lub poważniejszych urazów. To istotne bez względu na to, czy wyposażenie jest kupowane w formie gotowych elementów, czy też wykonywanych na zamówienie z uwzględnieniem konkretnych wymiarów. Właściwie dopasowane będą dużym udogodnieniem dla domowników, bez znaczenia czy w dużej, czy małej łazience.

Opracowanie:

Stolar Paweł Paciorek

Warszawa , Rusiecka 13

Podziel się