Materiał Partnera Jak wybrać szafę do zabudowy – praktyczne rady

Jak wybrać szafę do zabudowy – praktyczne rady

Nie w każdym mieszkaniu znajdzie się dość miejsca na wydzieloną garderobę. Jednak w większości znajdziemy przestrzeń odpowiednią pod szafę do zabudowy. Jest to rozwiązanie pozwalające optymalnie wykorzystać przestrzeń i zorganizować systemy przechowywania. Może służyć wyłącznie do chowania ubrań lub mieścić różne domowe sprzęty. To dlatego zabudowa wnęk cieszy się tak wielką popularnością.

Jaki projekt szafy wnękowej wybrać?

Decydując się na zabudowę wnęk, musimy najpierw zaplanować wnętrze szafy. Jeśli ma pełnić funkcję niewielkiej garderoby w sypialni, będzie inaczej zaprojektowana niż szafa w przedpokoju, w której chowamy odkurzacz czy sprzęt sportowy. Podstawowe wyposażenie szafy to oczywiście półki. Przestrzeń pomiędzy nimi należy dostosować do przechowywanych w szafie przedmiotów. Jeśli szafa do zabudowy służy wyłącznie do przechowywania odzieży, możemy bardziej zróżnicować elementy w jej wnętrzu. Przydadzą się nam wówczas drążki do wieszania, szuflady czy druciane kosze. Dzięki nim łatwo uporządkujemy buty, pochowamy dodatki takie jak torebki czy szale oraz rozwiesimy ubrania, których nie chcemy pognieść. Praktycznym rozwiązaniem w tego typu garderobach jest montaż oświetlenia włączającego się po otwarciu drzwi szafy. Najpopularniejszy rodzaj drzwi to te przesuwne, ponieważ nie wymagają zbyt dużo przestrzeni. Jednak szafa wnękowa może też być wyposażona w drzwi składane czy uchylne. Po ich zewnętrznej lub wewnętrznej stronie możemy zamontować lustra.

Zalety szaf do zabudowy

Zabudowa wnęk ma wiele zalet, stąd powszechność tego rozwiązania. Po pierwsze, zabudowa na wymiar pozwoli nam zagospodarować nawet niewielkie i nietypowe wnęki. W ten sposób można estetycznie zabudować różne przestrzenie, zyskując jednocześnie więcej miejsca do przechowywania. Po drugie, jedna większa szafa wnękowa daje wrażenie większej harmonii i porządku. Nie musimy kupować wielu mebli i stawiać regału przy regale. Zamiast tego mamy stylową powierzchnię, za którą kryją się nasze ubrania czy sprzęty. Jeśli zdecydujemy się na meble na zamówienie, będziemy mogli dostosować wnętrze szafy do swoich potrzeb, dzieląc je na strefy do przechowywania. Marek Rolbiecki Zakład Stolarski oferuje zabudowę wnęk na wymiar. Wraz z naszymi projektantami wybierzesz materiały, kolory i wymiary swojej szafy, tak by spełniała wszystkie Twoje oczekiwania. Szafa na wymiar według indywidualnego projektu to gwarancja użyteczności i komfortu. Wybierz nasze profesjonalne usługi i znajdź meble swoich marzeń.

Opracowanie:

Marek Rolbiecki Zakład stolarski

Słupsk , Żółkiewskiego 67

Podziel się