Materiał Partnera Jak wybrać pokrowce na fotele samochodowe

Jak wybrać pokrowce na fotele samochodowe

Jedni z nas traktują pokrowce na fotele samochodowe wyłącznie jako funkcjonalną ochronę, inni jako sposób na dodanie wnętrzu samochodu stylu. Pierwszą z rzeczy, jaką musimy rozeznać przed wyborem konkretnego pokrowca jest właśnie jego docelowość- czy ma on być funkcjonalny czy estetyczny? W niniejszym artykule podpowiemy, jak wybrać pokrowce na fotele samochodowe.

Kiedy sprawdzą się klasyczne pokrowce?

Jeśli zależy nam przede wszystkim na ochronie lub osłonięciu zniszczonej tapicerki, to wystarcza nam klasyczne pokrowce, które są uniwersalne dla kanap i foteli różnych marek. Zaoszczędzimy sobie tym samym dużo zachodu. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonany jest pokrowiec, to zalecana w tym przypadku jest alcantara i welur. Pierwszy z nich jest to bardzo trwały i mocny rodzaj materiału, który wyglądem przypomina zamsz i jest bardzo uniwersalny, a także przyjemny w dotyku. Drugi zaś zapewnia wysoki komfort jazdy, dzięki miękkości i jest bardzo wytrzymały- szczególnie na zmiany temperatury, bowiem ani się szybko nie ogrzewa ani nie ochładza zbyt prędko.


Jaki pokrowiec wybrać, jeśli chcemy zabezpieczyć tapicerkę przed brudem i sierścią?

W tej sytuacji wystarczą tak zwane koszule, które osłonią kanapę i fotele w newralgicznych miejscach. Wtedy najlepiej sprawdzi się żakard i skóra ekologiczna. Żakard jest nie tylko mocnym i gładkim materiałem, ale przede wszystkim bardzo łatwym w czyszczeniu. Z kolei skóra ekologiczna jest mniej komfortowa ze względu na podatność na zmiany temperatury, ale za to jeśli mamy dzieci i zwierzęta i sprawą dla nas priorytetową jest łatwość w czyszczeniu, to jest to dobre rozwiązanie.

Tuning wnętrza

Jeśli chcemy odmienić wnętrze, to klasyka może okazać się nie wystarczająca pod względem estetyki, bowiem zazwyczaj oznacza ona standardowe fasony i materiały. Do sportowych aut i wnętrz ten styl również nie będzie pasował. W tej sytuacji warto zamówić pokrowce na miarę w firmie Mark-Tap. Zdobędziemy wtedy pewność, że nie tylko będą wyjątkowe, ale również idealnie dopasowane. Ponadto, alcantara prezentuje się najbardziej elegancko z wszystkich materiałów, ale wybór zależy oczywiście od konkretnego stylu wnętrza oraz naszych osobistych preferencji oraz tego, czy stawiamy na luksusowy wygląd czy oryginalny styl.

Dostosowania

Przed zakupem pokrowców, należy przyjrzeć się kwestii, czy są one dostosowane aut wyposażonych w boczne poduszki powietrzne. Powinny mieć one szew boczny, który w momencie wybuchnięcia poduszki zostaje rozerwany.

Opracowanie:

Usługi tapicerskie Mark-Tap Marek Głąb

Białopole , Kościuszki 39

  • tel. 663 386 220

Podziel się