Materiał Partnera Jak wybrać najlepszy system alarmowy?

Jak wybrać najlepszy system alarmowy?

Jeśli chcesz zainwestować w domowy system alarmowy, zapewne wiesz, że system alarmowy występuje w różnych kształtach, rozmiarach i cenach. Zastanów się, czy wolisz system przewodowy, czy bezprzewodowy. Obecne systemy bezpieczeństwa wykraczają poza panele alarmowe, czujniki i klawiatury. Inteligentne systemy gwarantują użytkownikom zdalny dostęp w dowolnym miejscu i czasie za pomocą smartfona lub komputera.

Zalety i wady systemów przewodowych

Zarówno przewodowy, jak i bezprzewodowy system może być instalowany przez profesjonalną firmę, np. Alarm-Tel . Systemy przewodowe często mogą objąć kilka stref ochrony. Wydają się być mniej podatne na przypadkowe zakłócenia radiowe lub elektryczne lub przerywane połączenia. Są bardziej odporne na celowe przechwytywanie radiowe lub elektryczne, uszkodzenie, zmianę, zablokowanie, manipulowanie i nielegalne działania hakera. Podczas przerw w zasilaniu korzystają z systemu baterii zapasowych.

Mają jednak kilka wad. Mogą być czasochłonne i droższe w instalacji. Ukrycie całego okablowania podczas instalacji może być trudne lub niemożliwe. Po zainstalowaniu usunięcie i zabranie systemu ze sobą może być skomplikowane podczas przeprowadzki.

Zalety i wady systemów bezprzewodowych

Bezprzewodowe systemy bezpieczeństwa wykorzystują fale radiowe zamiast przewodów lub kabli do komunikacji między panelem sterowania, czujnikami i kamerami. Są świetną alternatywą dla osób mieszkających w starszych domach, wspólnotach mieszkaniowych lub apartamentach. Nie muszą być podłączane na stałe i mają własne baterie, można je zainstalować w pomieszczeniach, w których nie ma przewodów i kabli elektrycznych. System można bez problemu rozbudować w razie potrzeby.

Niestety musisz też pamiętać o wadach. Czujniki bezprzewodowe będą wymagać baterii do działania. Dlatego raz na jakiś czas sprawdzaj stan baterii. Czujniki bezprzewodowe  muszą znajdować się w pewnej odległości od centralnego panelu sterowania. Może to ograniczyć miejsce umieszczenia niektórych czujników. Sygnały o częstotliwości radiowej wysyłane do i z czujników bezprzewodowych mogą być podatne na przypadkowe zakłócenia, również tych spowodowanych przez inne urządzenia. Takie zakłócenia mogą powodować m.in. elektryczne nianie. Istnieje większe ryzyko znakowania systemu.

Jeśli chodzi o instalację, bezprzewodowy system bezpieczeństwa może być mniej czasochłonny niż tradycyjny. Są też przenośne, więc w każdej chwili możesz je spokojnie zabrać. W konfiguracji przewodowej przewody muszą być prowadzone przez dom do każdego urządzenia i czujnika drzwi, okien, ruchu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas