Materiał Partnera Jak wybrać dobrego stolarza?

Jak wybrać dobrego stolarza?

Wybór dobrego stolarza nie jest prostym zadaniem. Fachowiec taki powinien nie tylko posiadać doświadczenie, ale także dotrzymywać umówionych terminów i rzetelnie wykonywać powierzone mu zlecenia. Czasami można trafić na kogoś z polecenia rodziny czy znajomych, jednak nie zawsze osoby te znają takiego człowieka. Jak go wybrać, aby się nie zawieść i nie przepłacić?

W jaki sposób poszukiwać dobrego stolarza?

Porządnego stolarza lub zakład stolarski najlepiej wybrać, korzystając z porady zaufanych znajomych lub rodziny. Zazwyczaj zdobędziemy w ten sposób kontakty do kilku osób lub firm. Niestety często zdarza się, że liczba wykonywanych zleceń uniemożliwia skorzystanie z usług polecanego fachowca. Proponowany termin może również okazać się zwyczajnie nie do zaakceptowania. Jeśli jednak tak nie jest, a polecony stolarz może wykonać zlecenie, warto sprawdzić kilka istotnych szczegółów. Należy zapytać osoby polecające konkretnego fachowca, czy pojawiły się jakieś problemy i jak zostały rozwiązane, czy zlecenie było wykonane w terminie oraz jak oceniają całą współpracę. Decyzję podjąć pomoże także zobaczenie mebli, schodów lub innych realizacji na własne oczy.

Jeśli znalezienie stolarza z polecenia się nie powiedzie, pozostaje skorzystanie z zasobów Internetu – wyszukiwarki Google lub grup na Facebooku. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że zamieszczone tam opinie mogą okazać się nieprawdziwe. Warto zatem zadzwonić do wybranego fachowca. Dobry stolarz powinien podczas takiej rozmowy doradzić różnorodne rozwiązania, wyjaśnić różnice i podobieństwa w proponowanych materiałach oraz określić orientacyjne ceny i termin wykonania zlecenia. Sprawdzonym fachowcem jest Karstol Sylwester Karwacki, który wykona projekt według wskazówek klienta. Jeśli posiada zakład stolarski dostępny dla klientów, warto się tam udać i obejrzeć jego realizację na miejscu. Jeśli tak nie jest, należy poprosić o zdjęcia wykonanych mebli i schodów.

Ważne jest również porównanie cen usług stolarskich. O wycenę warto zatem zapytać kilku fachowców.

Nawet jeśli wiadomo, że stolarz to doświadczony fachowiec, należy sprawdzić, czy nie osiadł na laurach. Dlatego tak ważne jest obejrzenie wykonanych realizacji i zapoznanie się z proponowanymi cenami.

Wybrany stolarz a formalności, których trzeba dopełnić

Jeśli zakład stolarski jest już wybrany, warto pamiętać, by spisać szczegółową umowę, która pozwoli cieszyć się nam meblami na wymiar. Zabezpieczy ona przed ponoszeniem kosztów poprawek błędów wykonanych przez stolarza i zmotywuje go do terminowej i rzetelnej pracy. Solidna firma stolarska powinna również zaproponować gwarancję na meble. Zagwarantuje to ich trwałość dzięki rzetelnemu wykonaniu i materiałom wysokiej jakości.

Opracowanie:

Karstol Sylwester Karwacki

Wojsławice 103

Podziel się