Materiał Partnera Jak właściwie dobrać nawóz do roślin i o nie zadbać?

Jak właściwie dobrać nawóz do roślin i o nie zadbać?

Większość z nas chciałaby mieć zadbany ogród z pięknymi roślinami. Jednak regularne zajmowanie się ogrodem nie należy o najprostszych zajęć, ponieważ wymaga od nas wiele wysiłku i jest pracochłonne. Jednak z całą pewnością efekt jest warty poświęconego czasu. Jeżeli chcemy by nasze rośliny ładnie się prezentowały, powinniśmy wiedzieć jak odpowiednio o nie zadbać, ale także jaki rodzaj nawozów stosować, by rośliny były piękne na długo.

Dbanie o rośliny to podstawa

Nie ulega wątpliwości, że dbanie o rośliny to nie tylko absorbujący obowiązek, ale i piękna pasja, która po długich trudach, pokaże swoje efekty. pielęgnowanie roślin, możemy podzielić na dwie kategorie. Inaczej zadbamy o rośliny doniczkowe, inną troską otoczymy roślinność rosnącą  w naszym ogrodzie. Jeżeli chodzi o ten pierwszy typ, warto dobrze poznać wymagania kwiatów rabatowych i ich preferencje, co przełoży się na piękny wystrój balkonów, tarasów , altan.

W doborze odpowiednich gatunków musimy przede wszystkim kierować się preferencjami danej roślinny odnośnie stanowiska. Zatem w miejscach nasłonecznionych pięknym kwitnieniem odwdzięczy się np. pelargonia, surfinia, stokrotka afrykańska, sukulenty. Natomiast na stanowiska cieniste i półcieniste wybierzmy np. Niecierpki, begonie królewskie, hortensje ogrodowe. Pamiętajmy również o utrzymaniu odpowiedniego stopnia wilgotności podłoża roślin rosnących w doniczkach balkonowych, donicach tarasowych itp. Stosujmy warstwy drenacyjne w postaci keramzytu, perlitu, hydrożelu dzięki którym nadmiar wody będzie magazynowany i stopniowo uwalniany do podłoży, tak by posadzone rośliny mogły uniknąć przesuszenia podłoża.

Właściwy nawóz jest bardzo ważny

Każda osoba, która choć trochę zajmowała się kwiatami, dobrze wie, jak istotną rolę pełni właściwy wybór nawozu. Dobrze dobrany wspomaga wchłanianie się składników odżywczych, zapobiegają chorobom roślin, a także zwiększają ich odporność. Na rynku znajdziemy wiele różnych odmian nawozów, a każdy z nich ma za zadanie wspomóc inny typ roślin. Popularne są nawozy płynne, gdyż szybko się wchłaniają, a także można stosować je niezależnie od sezonu. Z kolei nawóz  granulowany działa dłużej niż nawóz płynny, jednak nie można stosować go przez cały rok. Nawozy możemy także podzielić na te naturalne, takie jak obornik czy kompost i nawozy sztuczne, jednoskładnikowe i wieloskładnikowe.

Rzetelna firma służy pomocą

Po poradę odnośnie właściwej pielęgnacji roślin i ich nawożenia, możemy zwrócić się do takich jednostek jak Pinus Centrum Ogrodnicze, gdzie wyspecjalizowani pracownicy, pomogą nam w wyborze najlepszych preparatów dla roślin. Niezależnie od tego czy w ogrodzie mamy żonkile, czy też drzewka iglaste, otrzymamy właściwą wskazówkę odnośnie dbania o rośliny. Dodatkowo warto przy okazji wizyty w centrum ogrodniczym, zapoznać się z ofertą narzędzi niezbędnych do prac w ogrodzie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas