Materiał Partnera Jak udekorować samochód ślubny kwiatami?

Jak udekorować samochód ślubny kwiatami?

Auto, którym para młoda pojedzie do ślubu, jest pierwszą rzeczą, jaką zobaczą zebrani goście. Nowożeńcy nierzadko decydują się na wypożyczenie klasycznych bądź luksusowych samochodów. W ich przypadku również warto zadbać o odpowiednie dekoracje wykonane z żywych kwiatów. Te powinny odpowiadać nie tylko motywowi przewodniemu uroczystości, ale również stylowi pojazdu.

Dobór kwiatów

Coraz więcej młodych par podczas wyboru ozdób florystycznych, decyduje się na dekoracje ze świeżych roślin. Niegdyś modne wyłącznie sztuczne ozdoby coraz bardziej odchodzą w niepamięć. Rodzaj kwiatów należy dobierać przede wszystkim pod kątem typu samochodu oraz jego gabarytów. Przy dużych autach można sobie pozwolić na bardziej okazałe kompozycje, w przypadku zaś mniejszych lepiej będą prezentować się subtelne dekoracje. W przypadku pojazdów retro sprawdzą się na przykład klasyczne tulipany, róże i powracające w ostatnim czasie do mody ślubnej goździki. Nowoczesne oraz sportowe modele polubią się z kolei z roślinami egzotycznymi, takimi jak chociażby orchidee bądź protee.

Zawsze warto również sięgać po gatunki sezonowe i takie, które bez szwanku przetrwają na karoserii podczas jazdy. Do dekoracji samochodu wybierajmy kwiaty wyglądające dobrze o każdej porze roku. Należą do nich między innymi: srebrniki, gardenie, konwalie, ale również wspomniane już wcześniej róże bądź storczyki. Pamiętajmy o zaopatrzenie łodyg w dyskretne flakoniki z wodą, dzięki którym ozdoby będą wyglądać na aucie okazale przez całą ceremonię ślubną.

Rodzaj kompozycji

Choć tego rodzaju uroczystość charakteryzuje się bogactwem zdobień, to jednak w przypadku dekoracji samochodu należy zachować umiar. Po pierwsze, aby zachować urok wybranego pojazdu, zwłaszcza gdy ma on wartość zabytkową. Po drugie zaś trzeba mieć na uwadze przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa podczas jazdy – wybrane kompozycje nie mogą zasłaniać widoku i stwarzać zagrożenia na drodze. Tutaj ogromne znaczenie ma sposób ich mocowania – musi być trwały, ale jednocześnie nie może uszkodzić lakieru. Kwietne ozdoby przytwierdza się za pomocą przyssawek, ale najlepiej o tym wiedzą dekoratorzy, na przykład z firmy Na Górce, mieszczącej się w miejscowości Lgiń.

W strojeniu samochodów ślubnych coraz częściej popularny jest minimalizm. Chodzi po prostu o zaakcentowanie, że pojazdem jadą nowożeńcy. Stąd też zamiast okazałych girland czy stroików można spotkać małe bukieciki wraz ze wstążką przyczepione do klamek na drzwiach. Z kolei jedną dużą kompozycję na masce zastępuje kilka mniejszych, stworzonych z drobnych kwiatów połączonych z zielonymi, ozdobnymi liśćmi i ewentualnie tiulowym bądź jutowym akcentem. Oczywiście nadal młodzi mogą wybierać spośród dużych stroików oraz wieńców w kształcie serca, które można umieścić na przykład na drzwiach bagażnika. Z powodzeniem można je zamienić jednak na dekoracje stworzone z ozdobnie splecionych drucików z umieszczonymi na nich pojedynczo kwiatami.

Opracowanie:

Podziel się