Materiał Partnera Jak rozpoznać zdrowe nasiona kwiatów?

Jak rozpoznać zdrowe nasiona kwiatów?

Relaks we własnym ogrodzie po ciężkim dniu pracy jest niezastąpiony. Zadbana, przemyślana aranżacja posesji może dostarczać wiele satysfakcji, być miejscem spotkań i odpoczynku. Warto zatem dobrać odpowiednie rośliny, które będą cieszyć oko pięknymi kolorami. Jak jednak wybrać nasiona, by wyrosły z nich zdrowe kwiaty? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę!

Cechy zdrowych nasion

Centra ogrodnicze oferują szeroką gamę nasion. Warto jednak pamiętać, że tylko te zdrowe dają szansę na uzyskanie zadowalających plonów. Jedynie takie mają szansę wykiełkować, dlatego warto zwrócić uwagę, czy:

  • nie mają oznak chorób,
  • nie są zdeformowane,
  • nie mają plam i przebarwień.

Specjaliści hurtowni nasion TORAF podkreślają, że o zdrowiu nasion decyduje również ich kolor. Nie bez znaczenia są ich rozmiar i kształt, typowy dla danego gatunku rośliny. Jednolita kolorystyka, bez oznak pleśni i zbliżone wymiary to najważniejsze cechy, których warto poszukiwać. Nasiona nie powinny się ze sobą sklejać, kruszyć się ani być mokre.

Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na nasiona z oferty producentów, którzy wypracowali sobie pewną renomę. Będą oni bowiem dbali o odpowiedni poziom tego, co oferują, dzięki czemu uniknie się niemiłych niespodzianek. Tylko w ten sposób można uzyskać takie kwiaty, jakich się oczekuje.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie nasion?

Dobrym pomysłem jest nabywanie nasion polskich odmian, które są najlepiej przystosowane do uprawy w rodzimym klimacie. Nasiona kwiatów, warzyw i owoców powinny być hermetycznie zapakowane, a opakowanie nie może być uszkodzone ani zawilgocone. Warto zwrócić uwagę, jak produkt ten jest przechowywany w sklepie. Nasiona zapakowane w papierowe torebki są podatne na zawilgocenie. Jeśli są one wystawione na stojakach w pobliżu wejścia, są narażone na częste i niekorzystne zmiany temperatury. To może skutkować brakiem wzrostu roślin. W hermetycznych torebkach są one zabezpieczone przed wilgotnym powietrzem i promieniami słonecznymi. W efekcie nie zestarzeją się w krótkim czasie i zachowają wysoką zdolność do kiełkowania. Z tego powodu bez obaw można zamawiać nasiona w sklepie internetowym. Trzeba tylko postawić na renomowanych sprzedawców, którzy dbają o swój asortyment.

Nasiona wysokiej jakości są również odpowiednio opisane. Duże znaczenie ma informacja o terminie ważności. Warto bowiem pamiętać, że z czasem nasiona tracą na jakości – trudniej z nich uzyskać satysfakcjonujące plony. Jeśli jednak wybierzesz te wysokiej klasy, ich wysiew szybko przyniesie pożądane efekty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas