Materiał Partnera Jak przywrócić blask zniszczonym meblom tapicerowanym – pełna renowacja

Jak przywrócić blask zniszczonym meblom tapicerowanym – pełna renowacja

Elementy wyposażenia wnętrz znajdujące się w domu czy mieszkaniu powinny wyróżniać się przede wszystkim nieskazitelnym wyglądem. Wraz z ich codzienną eksploatacją materiał wykorzystany do obicia niszczeje, często widoczne są nieestetyczne uszkodzenia, pęknięcia i innego rodzaju ślady zużycia. Możliwa jest jednak kompleksowa renowacja mebli – na czym polega i jakie najczęściej prace wchodzą w jej zakres?

Zużyte i zniszczone obicia

Meble tapicerowane wykorzystywane przez wiele lat tracą swój świeży wygląd nawet w trakcie mało intensywnego użytkowania. Ślady zużycia zauważalne są najczęściej na tapicerce. Materiał użyty do obicia sofy, kanapy, fotela czy innego elementu wyposażenia wnętrz, wraz z upływem czasu staje się wypłowiały, pęka lub pojawiają się na nim nieestetyczne ślady. Wymiana obicia mebli zniszczonych, starych lub zabytkowych to jedna z usług świadczonych przez zakład tapicerski Bujnowski Jan i Syn.

Warto przeprowadzić działania w tym zakresie w momencie, gdy nasze meble są mało atrakcyjne, przez co wnętrza wyglądają na zaniedbane. W ramach kompleksowej renowacji specjaliści zajmą się zarówno wspomnianym obiciem, jak i naprawą elementów tapicerowanych. Oznacza to możliwość wymiany wnętrza mebla – wraz ze znajdującymi się w środku sprężynami czy gąbkami. Pozwala to uzyskać nie tylko świetny wygląd, ale przede wszystkim gwarantuje pełną funkcjonalność i możliwość komfortowego korzystania z fotela, sofy lub np. łóżka.

Pełne odświeżenie mebli tapicerowanych

Renowacja mebli wykończonych za pomocą tapicerki może też dotyczyć części drewnianych elementów wyposażenia wnętrz. Dobre zakłady zajmujące się odświeżaniem zabytkowych mebli są w stanie zadbać zarówno o wymianę części zniszczonych, jak i kompleksowe przygotowanie nowego obicia. Pozwala to stworzyć zupełnie nowy wygląd starych kanap czy sof, nadając im charakteru i tworząc tym samym spójną aranżację w wybranym pomieszczeniu.

Należy przy tym pamiętać, że renowacja mebli jest rozwiązaniem znacznie tańszym, niż zakup nowych elementów wyposażenia wnętrz. Często bardzo duże znaczenie ma również sentyment do konkretnych mebli. Nierzadko są one doskonałym uzupełnieniem wyglądu pokoju, jednak ich stan wymaga przeprowadzenia prac w zakresie odświeżenia mebla. Dzięki kompleksowym usługom świadczonym przez profesjonalistów, meble odzyskują swój pierwotny, świetny wygląd lub zostają zmodyfikowane w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom klienta. Kluczowy jest wybór zakładu tapicerskiego, który oprócz materiału obiciowego będzie w stanie wymienić też inne części mebli, np. elementy drewniane.

Opracowanie:

Bujnowski Jan i Syn s.c.

Gdańsk , Wyspiańskiego 17

Podziel się