Artykuł sponsorowany Jak powinna wyglądać funkcjonalna kuchnia?

Jak powinna wyglądać funkcjonalna kuchnia?

Kuchnia słusznie uważana jest za serce domu. To w niej często spędzamy popołudnia przy kawie, przygotowujemy posiłki dla całej rodziny czy z pośpiechem przygotowujemy drugie śniadanie do szkoły i pracy. Funkcjonalna kuchnia powinna być przede wszystkim urządzona w wygodnie, ale też estetycznie. Kluczowe znaczenie ma przy tym dobór mebli kuchennych. W artykule radzimy, na co zwracać uwagę.

Meble na zamówienie

Sklepy meblowe najdziemy zarówno w dużych miastach, jak i małych miasteczkach. Często swoje produkty oferują też w sprzedaży wysyłkowej. Najlepszym jednak sposobem urządzenia mieszkania, będzie zamówienie mebli na wymiar w specjalizującej się w tym firmie, takiej jak Agma Studio Kuchenne w Gdańsku. Zadaniem zabudowy kuchennej jest stworzenie przestrzeni, w której możemy przechowywać wyposażenie kuchni, ale również przestrzeni do pracy. Dlatego też meble kuchenne powinny być dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb użytkowych oraz możliwości fizycznych. Jeśli domownicy są niskiego wzrostu, bezcelowe będzie montowanie szafek wysoko pod sufitem. Powinniśmy też wziąć pod uwagę to, ile osób będzie korzystać z kuchni, by stworzyć w niej odpowiednią ilość blatów roboczych.

W przypadku małych kuchni meble na zamówienie są jedynym funkcjonalnym rozwiązaniem. Trudno bowiem optymalnie wykorzystać ich przestrzeń, mając do dyspozycji jedynie gotowe rozwiązania systemowe o określonych wymiarach. Małe pomieszczenia wymagają zabudowy z pomysłem, która spełni swoje zadanie, a jednocześnie nie utrudni nam użytkowania kuchni.

Wybór mebli na zamówienie to także rozwiązanie wysoce estetyczne. Możemy dzięki nim zabudować frontami meblowymi urządzenia AGD znajdujące się w kuchni – nie będą się one wyróżniały, a idealnie wkomponują się w wybraną aranżację. To kolejny atut zabudowy na wymiar, producent mebli stworzy je zgodnie z naszymi oczekiwaniami również w zakresie ich wyglądu i stylu.

Wyposażenie kuchni

Akcesoria to równie ważny aspekt aranżacji kuchni, co meble. To one często decydują o wygodzie jej użytkowania, dlatego nie powinniśmy tej kwestii zaniedbywać. Część dodatkowego wyposażenia może być wprowadzana wraz z meblami kuchennymi, jak kosze cargo, które sprawdzają się przede wszystkim w małych pomieszczeniach, czy różnego rodzaju wieszaki dopasowywane do zabudowy kuchennej. Przestrzeń w kuchni musi być dobrze zagospodarowana, inaczej będziemy napotykali liczne niedogodności podczas jej użytkowania. Najczęściej wykorzystywane narzędzia i akcesoria należy umieszczać w szafkach i szufladach, do których mamy najszybszy dostęp.

Zwróćmy też uwagę na rozplanowanie urządzeń kuchennych. Może ono sprawić pewną trudność w mieszkaniu, lecz jeśli mamy taka możliwość, umieśćmy je obok siebie w kolejności: lodówka, zlew kuchenny i oddzielona od niego blatem kuchenka. Znacząco usprawni to przygotowywanie posiłków.

Agma Studio Kuchenne - Twoja wymarzona kuchnia

Agma Studio Kuchenne oferuje kompleksowe usługi w zakresie projektowania, produkcji i montażu kuchni na miarę. Ich wieloletnie doświadczenie oraz zespół wykwalifikowanych specjalistów pozwala zapewnić wszystkim klientom najwyższą jakość usług. Dzięki stosowanym rozwiązaniom każdy może cieszyć się wymarzoną i funkcjonalną kuchnią, dopasowaną do swoich potrzeb i gustów. Skontaktuj się z nimi już dziś, a Agma Studio Kuchenne pomoże Ci zaprojektować i stworzyć Twoją wymarzoną, indywidulaną przestrzeń kuchenną!

Opracowanie:

Agma Studio Kuchenne

Gdańsk , Andromedy 3-S lok. 1

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas