Materiał Partnera Jak odpowiednio dopasować rolety lub żaluzje, na które się zdecydować?

Jak odpowiednio dopasować rolety lub żaluzje, na które się zdecydować?

Okna również są częścią naszych mieszkań i domów, które wymagają specjalnej aranżacji. Dają nam spojrzenie na świat, ale jeśli ich choć odrobinę nie osłonimy, to z zewnątrz będzie również doskonale widać co dzieje się w środku, więc nie będziemy mogli liczyć na prywatność. Najbardziej klasycznie wieszało się firany wraz z zasłonami, z czego te drugie w dzień pełniły rolę dekoracyjną, a na wieczór osłaniały okna przed wścibskimi spojrzeniami. Obecnie zdecydowanie większą popularnością cieszą się rolety i żaluzje, które dostępne są w wielu modelach, dzięki czemu możemy skutecznie dopasować odpowiednie rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb, jak również estetyki wnętrza. Na co powinniśmy więc zwrócić uwagę wybierając rolety lub żaluzje i na jakie najlepiej się zdecydować?

Co jest istotne w czasie wyboru?

Przede wszystkim samo okno, jeśli kupujemy roletę do samodzielnego montażu musimy pamiętać o konieczności dokonania bardzo dokładnych pomiarów, jak również w czasie dobierania rozwiązania do specyfiki okna – mówi specjalista z firmy Vernal. Co to dokładnie znaczy? Przykładowo okna na poddaszu mogą być pod skosem – dachowe, wówczas nie każde rozwiązanie się sprawdzi, bo roleta zwyczajnie po opuszczeniu go nie zasłoni tylko będzie zwisać w dół – podobnie sprawa wygląda z żaluzjami. Przy trudnych oknach, jak i tych o nietypowych kształtach najlepiej więc zatrudnić specjalistyczną firmę, która zajmie się dobraniem najlepszego rozwiązania technicznego w porozumieniu z nami, a nam pozostanie jedynie wybór wzoru lub koloru.

Jakie rozwiązanie wybrać?

Jeśli chodzi o rolety i żaluzje to rozwiązań na rynku jest całe mnóstwo. Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się rolety dzień-noc oraz rolety rzymskie – wynika to bezpośrednio z estetyki i funkcjonalności tych modeli. Jeśli natomiast chodzi o żaluzje to pojawiają się one w prywatnych domach, jednak zwykle w stylowych formach np. żaluzje drewniane, jednak rozwiązania typu vertykale są zdecydowanie powszechniejsze w biurach i obiektach publicznych. Wybór odpowiedniego rozwiązania to oczywiście przeanalizowanie samego okna i jego otoczenia – muszą one pasować do całości i sprawdzać się technicznie, jednak przede wszystkim powinny nam się podobać. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze takiego, a nie innego rozwiązania z pewnością warto zapoznać się z możliwościami, jakie czekają na nas na rynku.

Opracowanie:

Vernal FHUP Krzysztof Naliński

Toruń , Kaliskiego 9

Podziel się