Materiał Partnera Jak dobrać grzejnik do łazienki?

Jak dobrać grzejnik do łazienki?

W nowoczesnych budynkach najczęściej stosuje się ogrzewanie podłogowe, jednak wciąż wielu inwestorów decyduje się na tradycyjne kaloryfery, zwłaszcza jeżeli budynek ma być ogrzewany kotłem na pellet lub ekogroszek. Klasyczne grzejniki są też standardem w budownictwie wielorodzinnym i można je spotkać w niemal wszystkich mieszkaniach. W przypadku pomieszczeń takich jak łazienka ich dobór będzie jednak wyglądał nieco inaczej niż w pozostałych.

Jakie elementy wyposażenia łazienek są szczególnie ważne?

Łazienka jest pomieszczeniem, z którego korzystamy codziennie, spędzając w niej sporo czasu, zarówno podczas dbania o higienę i urodę, jak i zażywając relaksującej kąpieli. Jej wystrój musi więc nie tylko zapewniać maksymalną funkcjonalność, ale także tworzyć właściwy klimat i zapewniać odpowiednie wrażenia estetyczne. Wszystkie akcesoria, jakie znajdą się w łazience, powinny być spójne stylistycznie pod względem formy, a także kolorystyki. Muszą być wygodne w obsłudze i łatwe do utrzymania w czystości. Zasady te obowiązują przy doborze wszystkich elementów niezależnie od tego, czy będzie to armatura, okładzina ścienna, meble czy ceramika łazienkowa. W Andrespolu największy wybór wyposażenia niezbędnego do urządzenia nowoczesnej łazienki można znaleźć w firmie Gres-Styl. Oferuje ona również różne rodzaje grzejników łazienkowych, które można dostosować do każdego wnętrza. Wybór tego elementu jest o tyle ważny, że w łazience powinno być stosunkowo cieplej niż w pozostałych pomieszczeniach, jednak zastosowany kaloryfer musi również pasować do całej koncepcji wystroju.

O co warto zadbać, wybierając grzejnik?

Najważniejszymi parametrami technicznymi grzejnika jest rozmieszczenie dopływu (zasilania) i odprowadzenia wody (powrotu) oraz jego moc grzewcza, a także wymiary zewnętrzne. W przypadku nowych budynków moc grzejników jest podana w projekcie instalacji grzewczej, jeżeli natomiast remontujemy stary budynek i nie mamy wglądu w dokumentację, trzeba przyjąć zapotrzebowanie na moc na poziomie około 100 W/m2 przy standardowej wysokości pomieszczenia. W sytuacji, gdy grzejnik ma być dodatkowo używany do suszenia ręczników, moc tę warto zwiększyć o około 1/5. Należy też pamiętać o zdecydowaniu się na odpowiedni rodzaj grzejnika. Najpopularniejsze są grzejniki drabinkowe dostępne m.in. w ofercie firmy Gres-Styl, na których łatwo suszyć ręczniki, można je też wzbogacić o grzałkę elektryczną, dzięki czemu będą działały również poza sezonem grzewczym. Zainteresowaniem cieszą się też grzejniki dekoracyjne o zróżnicowanych kształtach i sposobach wykończenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas