Materiał Partnera Jak dbać o tapicerkę w samochodzie?

Jak dbać o tapicerkę w samochodzie?

Samochód jest niezwykle przydatny w życiu codziennym, jak i w pracy. Ważne, by tak samo jak jest funkcjonalny, był zadbany z zewnątrz i wewnątrz. Efektowne felgi, wypolerowany lakier sprawiają wrażenie luksusu, o którym marzy każdy fan motoryzacji. Wnętrze samochodu powinno odzwierciedlać jego wygląd zewnętrzny. Chodzi tu głównie o tapicerkę. Jak pielęgnować tapicerkę z różnych materiałów? Jak ją naprawić lub poddać renowacji?

Skórzana tapicerka

Największego zainteresowania i wkładu pracy wymaga tapicerka wykonana ze skóry. Jest niezwykle ekskluzywna i łatwa w utrzymaniu czystości, jednakże jej pielęgnacja i impregnacja może stanowić problem i wyzwanie. Zabrudzenia ze skórzanej powierzchni trzeba usuwać natychmiastowo, by nie wniknęły one w strukturę materiału. Dodatkowo, by temu zapobiegać należy stosować specjalne preparaty w celu zaimpregnowania skórzanego obicia. Takie zabiegi powinno się wykonywać średnio co trzy miesiące. Przystępując do czyszczenia tapicerki trzeba dowiedzieć się jaki rodzaj skóry został wykorzystany w tworzeniu jej, gdyż inaczej postępuje się w przypadku naturalnego i syntetycznego materiału. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wody z szarym mydłem, posiadającym neutralne Ph, przez co skóra nie będzie przesuszona. Jednym z mankamentów takiej tapicerki jest jej pękanie i powstawanie rys. Dzieje się tak, gdyż warstwa ochronna z czasem zanika i ulatniają się użyte do pielęgnacji oleje. W takim przypadku warto skorzystać z usług profesjonalistów, np. Studia Tapicerki Igła z Nitką Kamila Woźniaka, którzy w kompleksowy sposób odnowią zniszczoną powierzchnię nadając jej blasku i pozwolą cieszyć się jej walorami estetycznymi.

Inne rodzaje samochodowego obicia

Tapicerka w samochodowa może przybierać różną formę pod względem powierzchni. Oprócz skórzanej, często spotyka się też mniej estetyczne materiałowe,  welurowe czy z alcantary. Kierowcy cenią sobie to tworzywo, gdyż jest ono praktyczne, wytrzymałe oraz dostępne w szerokiej gamie kolorów. Utrzymanie go w czystości jest proste i szybkie. Jednakże każdy materiał, bez względu na walory techniczne może ulec zniszczeniu w różnych sytuacjach. Z samochodu korzystają przecież dzieci, które często są bardzo ruchliwe i nieuważne. Zdarza się również tak, że małym nakładem finansowym chcemy odnowić samochód, by zwiększyć komfort użytkowania go. Dlatego firmy tapicerskie wychodzą przeciw oczekiwaniom klientów i w swojej ofercie mają także usługi związane z renowacją i wszelką naprawą tapicerki. Taki serwis na wysokim poziomie gwarantuje Studio Tapicerki Igła z Nitką. Fachowo doprowadzą obicie do stanu, które będzie przypominało to, kiedy nowy samochód pojawił się na podjeździe naszego domu, lśnił blaskiem i pachniał nowością. Likwidacja dziur, zadrapań, rozdarć to tylko niektóre zabiegi, ingerujące w wygląd tapicerki, wykonywane przez tego typu firmy.

Podziel się