Materiał Partnera Jak dbać o meble kolonialne?

Jak dbać o meble kolonialne?

Meble kolonialne potrafią nadać pięknego i prestiżowego charakteru każdemu wnętrzu. Ten styl wywodzący się z Afryki i dziewiętnastowiecznych Indii stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań. Pomimo iż są one bardzo trwałe, to warto zadbać o nie tak, by mogły nam one posłużyć w doskonałym stanie przez bardzo długie lata. Podpowiadamy, jak dbać o meble kolonialne.

Pielęgnacja mebli kolonialnych

Tak jak wspomnieliśmy o tym już wcześniej, meble kolonialne z natury są bardzo trwałe i odporne na działanie wysokich temperatur, jak również wilgoci, jednak dobrze jest zadbać o to, by im nie szkodzić. W tym celu należy przede wszystkim używać do ich czyszczenia ciepłej wody z dodatkiem łagodnego mydła lub dedykowanych delikatnych detergentów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji drewna naturalnego (np. z dodatkiem wosku pszczelego). Po zastosowaniu wody z mydłem lub detergentem trzeba dokładnie osuszyć meble papierowymi ręcznikami. Ważne jest także ich regularne odkurzanie.

Aby uchronić meble kolonialne przed zniszczeniem, należy także umieszczać je z daleko od źródeł ciepła takich jak grzejniki, rury centralnego ogrzewania itp. Ma to na celu zapobiegnięcie nadmiernemu rozsychaniu się drewna. Tego typu meble należy także ustawiać z daleka od miejsc narażonych na silne działanie promieni słonecznych, ponieważ w przeciwnym razie mogą one szybciej wysychać i blaknąć, jak również pękać na skutek skurczeń. W kwestii dbania o meble kolonialne, dobrze jest także stosować obrusy lub podkładki. Nie wolno bowiem stawiać naczyń bezpośrednio na powierzchni mebli, co skutkować by mogło powstaniem nieestetycznych śladów.

Konserwacja mebli kolonialnych

Jeśli chodzi o konserwację mebli kolonialnych, to wymagają one systematycznego woskowania. W sklepach można znaleźć szeroki wybór różnego typu wosków, które pochodzą prosto z krajów Orientu i przybierają formę past lub pałeczek woskowych, którymi można uzupełniać drobne ubytki. Odpowiednia konserwacja jest bardzo ważna zwłaszcza w przypadku drogich, indyjskich mebli. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem mebli kolonialnych, to polecamy zapoznać się z bogatą ofertą sprawdzonej firmy meblarskiej Dobre Meble z Bród prowadzonej przez Pana Daniela Binka, w której znajdą Państwo m.in. barki kolonialne, komody kolonialne na wino, lustra kolonialne, kolonialne stoliki na kawę, kolonialne stojaki na CD, stoły i komplety obiadowe w stylu kolonialnym, jak również meble z palisandru indyjskiego, drewna mango czy akacji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas