Materiał Partnera Inteligentne bariery mikrofalowe – co to jest?

Inteligentne bariery mikrofalowe – co to jest?

Bariera mikrofalowa stała się bardzo popularnym i powszechnie wykorzystywanym systemem zabezpieczeń. Za jej fenomenem stoi niezawodność, bezpieczeństwo, skuteczność i różnorodność możliwych zastosowań – od małych domów po lotniska i bazy wojskowe. Jakie są dostępne rodzaje barier mikrofalowych i na czym polega ich działanie?

Jak działa inteligentna bariera mikrofalowa?

Bariera mikrofalowa wykorzystywana jest w tzw. zewnętrznej ochronie obwodowej, czyli tej, która ma za zadanie wykryć intruza na terenie wokół obiektu, zanim się do niego zbliży. Taka bariera wytwarza wiązkę elektromagnetyczną przy użyciu mikrofali o wysokiej częstotliwości, która jest wysyłana z nadajnika do odbiornika. Tworzy w ten sposób strefę ochrony, która jest niewidzialna i bardzo czuła. Każde naruszenie charakterystyki mikrofali jest błyskawicznie analizowane przez odbiornik i jeżeli przekracza dopuszczalną normę lub spełnia określone wymagania, to włącza się alarm, który może być przekazany na różne sposoby. Inteligentne bariery mikrofalowe są wykorzystywane w tzw. obiektach podwyższonego ryzyka jak więzienia, rafinerie, elektrownie, obiekty wojskowe, budynki rządowe czy lotniska. Można ją dowolnie zaprogramować na wypadek różnych zdarzeń, np. przelatujących ptaków, przechodzących zwierząt lub np. zamiast alarmu uruchomić kamerę. Mają też osobne zabezpieczenia ujawniające próbę ich zdalnego unieszkodliwienia lub zdemontowania.

Cywilne też niegłupie!

Natomiast wersja uproszczona wykorzystywana jest powszechnie w obiektach cywilnych różnej wielkości – od fabryk, magazynów, centrów handlowych, przez wille i zwykłe domy lub nawet same garaże. Jest to prawdopodobnie najczęściej stosowany rodzaj alarmów, dlatego też ich wygląd można łatwo dopasować do wyglądu elewacji. Mimo że nie są to obiekty podwyższonego ryzyka, to niektóre modele barier mikrofalowych pozwalają na ochronę tylko niewiele ustępującą tym zaawansowanym.

Ten rodzaj systemów ochrony oferuje nie tylko wysoki poziom zabezpieczenia, ale również bardzo prostą obsługę – również zdalnie. Można na odległość regulować ustawienia, odczytywać zapisane w pamięci zdarzenia, monitorować przebieg fali w czasie rzeczywistym i inne. Dystrybucją systemów barier mikrofalowych zajmuje się np. firma Atline.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas