Materiał Partnera Etapy tworzenia mebli kuchennych na wymiar

Etapy tworzenia mebli kuchennych na wymiar

Meble kuchenne na wymiar idealnie dopasowywane są do geometrii pomieszczenia, prezentując styl obrany przez klienta. Ich niepowtarzalność estetyczna, nawet według własnego projektu, jest ich jedną z największych zalet, obok wysokiej jakości oraz żywotności. Poznaj zatem razem z nami proces projektowania i wykonawstwa mebli kuchennych na wymiar!

Konsultacja i wizja lokalna

Pierwszym etapem przy tworzeniu mebli kuchennych na specjalne zamówienie oraz wymiar, jest przeprowadzenie przez pracownię stolarską profesjonalnej wizji lokalnej. Następuje ona po wstępnych rozmowach, w których klient określa styl wymarzonych mebli oraz ich najmniejsze detale. Warto przy tym jednak wiedzieć, że jeśli nie ma fizycznej możliwości na przeprowadzenie wizji lokalnej, należy dostarczyć do firmy meblarskiej plan zagospodarowania przestrzennego domu, czy mieszkania.

Projektowanie mebli

Po zebraniu szczegółowych danych technicznych dotyczących pomieszczenia kuchennego, pracownia stolarska, może przejść do projektowania mebli. To wtedy doświadczeni eksperci meblarstwa oraz stolarstwa, dokładnie – często przy udziale klienta – przygotowują planowany wygląd, jakość, oraz funkcjonalność mebli. Określany jest również precyzyjnie budżet.

Wizualizacje mebli

Kolejny etap to wizualizacja planowanych do produkcji mebli. Tu warto wiedzieć, że mogą one przybierać formę zarówno papierową, jak i cyfrową. Wizualizacje komputerowe, są dzisiaj bardzo realistyczne, ale niektóre pracownie gwarantują jedynie rysunki techniczne, zdjęcia gotowych prefabrykatów meblarskich, które będzie można użyć, czy też katalogowe, podobne konstrukcje. Tu warto pamiętać, że brak tworzenia projektów 2D lub 3D, nie oznacza tego, że dana pracownia nie przygotuje dla nas wyjątkowych mebli. Warto jednak mieć na uwadze to, że wizualizacje sprzyjają pełnej akceptacji wykonanych prac.

Tworzenie mebli

Pracownie meblarskie, które tworzą meble – również te kuchenne – na specjalne zamówienie oraz wymiar, przede wszystkim wyróżniają się metodologią produkcyjną. Ta oparta jest zarówno o procesy zautomatyzowane, jak i niemalże artystyczne, zaliczane do rękodzieła. Takie połączenie tradycji z nowoczesnością, pozwala stworzyć niepowtarzalne mebli o niezwykłej jakości. Dowodem na to jest praktyka firmy Usług Stolarskich Wojciecha Pałkowskiego, która zajmuje się tworzeniem różnych konstrukcji z drewna, również antresoli oraz schodów. Przedsiębiorstwo w ramach profesjonalnej i kompleksowej obsługi, zapewnia również montaż mebli oraz ich transport. Z pełną oferta już teraz warto zapoznać się na dedykowanej stronie www. 

Podziel się