Artykuł sponsorowany Estetyka w laboratorium, czyli nowoczesne meble laboratoryjne

Estetyka w laboratorium, czyli nowoczesne meble laboratoryjne

Laboratorium kojarzy się zazwyczaj z nudnym, sterylnym miejscem pracy. Chociaż w tego typu placówkach faktycznie przedkłada się funkcjonalność i bezpieczeństwo nad estetykę, nie oznacza to, że wygląd pomieszczenia nie jest ważny dla pracowników naukowych. Dzięki nowoczesnym meblom laboratoryjnym można nadać temu wnętrzu estetyczny wymiar i sprawić, że laboratorium stanie się nie nudnym, a inspirującym miejscem pracy.

Estetyka w laboratorium – co oznacza i dlaczego jest tak ważna?

Estetyka odgrywa istotną rolę w każdym miejscu pracy, chociaż często pochłonięci obowiązkami zawodowymi możemy nie zwracać na nią uwagi. Jednak to właśnie estetycznie urządzone wnętrze sprzyja wykonywanym czynnościom i wytężonej pracy, szczególnie umysłowej, z jaką mamy do czynienia w placówkach badawczych. Nieodpowiednio dobrane meble, szpecące pomieszczenie, wpływają niekorzystnie na wystrój wnętrza i jego odbiór przez pracowników co może odbić się na ich efektywności. Z kolei zadbane, wysokiej jakości meble w odpowiedniej kolorystyce i estetycznym wzornictwie wpływają korzystnie na samopoczucie i komfort pracowników sprawiając, że ich praca staje się bardziej efektywna. Oczywiście laboratorium jest specyficznym miejscem pracy, gdzie liczy się przede wszystkim funkcjonalność i bezpieczeństwo, jednak nie przekreśla to możliwości estetycznego wykończenia tego wnętrza. Współczesne technologie pozwalają na projektowanie ergonomicznych i bezpiecznych mebli laboratoryjnych w nowoczesnej kolorystyce i o ciekawym wzornictwie. Dzięki temu laboratorium nie musi być nudne.

Estetyczne meble laboratoryjne, czyli jakie?

Czym powinny charakteryzować się estetyczne meble laboratoryjne? Na to pytanie odpowiada specjalista reprezentujący firmę DCD Lab produkującej wyposażenie do laboratoriów:

Na estetykę mebli składa się wiele różnych parametrów, z czego największą uwagę zwracamy na kolorystykę. Warto przy tym zaznaczyć, że barwy mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i pracę. Zbyt przytłaczające, jaskrawe czy wręcz pstrokate kolory odwracają uwagę od obowiązków i nie pozwalają się skupić. Z drugiej strony jednorodne kolory, np. sama biel, pozbawione akcentów kolorystycznych tworzą sterylne, monotonne środowisko, które nie inspiruje do pracy. W laboratorium idealnie sprawdzają się jasne meble w stonowanych odcieniach bieli czy beżu z kolorowymi dodatkami, np. frontami szafek w barwach pobudzających umysł i sprzyjających koncentracji, takich jak zieleń czy odcienie niebieskiego. Równie ważne jest wzornictwo. Meble laboratoryjne powinny mieć nowoczesne formy i ciekawe detale, np. uchwyty do szafek.

Pamiętajmy przy tym, że estetyka to nie tylko kolor czy kształt mebla, ale również jego stan. Wszelkie zanieczyszczenia, zarysowania i inne uszkodzenia znacznie obniżają walory estetyczne wyposażenia, dlatego tak ważne jest, aby meble laboratoryjne były najwyższej jakości. W takiej placówce naukowej muszą znaleźć się wytrzymałe sprzęty, które łatwo utrzymać w czystości, wykonane z materiałów o wysokiej odporności chemicznej. Dzięki temu nawet intensywnie eksploatowane meble laboratoryjne będą czyste i zadbane, a dzięki temu również estetyczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas