Materiał Partnera Drewno na elewacje – poznaj zalety tego rozwiązania!

Drewno na elewacje – poznaj zalety tego rozwiązania!

Najlepsze pracownie stolarskie nie tylko przygotowują przepiękne konstrukcje drewniane do wnętrz domów, czy biur. Nie produkują one zatem wyłącznie personalizowanych mebli, parkietów, paneli ściennych, futryn i łuków, czy też schodów. Często gwarantują również proste do montowania nowoczesne drewniane tarasy, a także pożądane w dzisiejszym budownictwie elewacje z drewna. To właśnie ich zalety warto poznać!

Elewacje z drewna – uniwersalna elegancja

Elewacje z drewna idealnie pasują do różnego rodzaju budynków, zarówno użyteczności publicznej, komercyjnej, biurowej, jak i mieszkalnej. Pojawiają się one na fasadach domów jednorodzinnych, apartamentów, czy biurowców, idealnie harmonizując się zarówno z bryłami obiektów wykonanych w stylach modernistycznych, jak i tych klasycznych, wiejskich, rustykalnych, czy kolonialnych. Szczególnie elewacje z drewna nawiązują jednak do stylu skandynawskiego, który w Polsce, przyjął się m.in. w budownictwie domów jednorodzinnych. Elewacje z drewna, pozwalają bowiem uzyskać piękny efekt stoickiej elegancji, łączącej się z naturalizmem, proekologicznością, a także, co ważne z przytulnością – dzisiaj szkło i drewno, wypierają beton, cegłę i mur, ożywiając przestrzenie urbanistyczne.

Zalety techniczne elewacji drewnianych

Wbrew pozorom elewacje z drewna nie tylko są wykorzystywane do upiększenia domów i innego rodzaju budynków. Warto również wspomnieć o zaletach technicznych, na które składają się: łatwość w montażu i jego szybkość (szybciej, niż np. nowoczesne tynki, czy kamień naturalny); czy też wysokie parametry „energetyczne” – mowa o wspieraniu izolacji chroniącej przed nadmiernym nagrzewaniem się, śniegiem, wiatrem, czy chłodem. Warto również pamiętać o tym, że dobrze wykonane elewacje z drewna nie mają prawa być łatwopalne – gwarantuje to specjalna obróbka, odpowiedni dobór materiałowy, a także specjalne powłoki zabezpieczające.

Idealne do montażu pierwszego lub modernizacji elewacji

Warto wiedzieć, że łatwość montażowa, a także coraz niższa cena drewna elewacyjnego, powodują, że rozwiązanie to, jest rekomendowane zarówno przy pierwszym wykańczaniu budynku, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Najlepsze pracownie są zaś przygotowane zarówno na tworzenie tychże konstrukcji w postaci specjalnych deseczek poziomych lub pionowych, jak i w formie większych zwartych paneli. Kolorystyka, zakres widoczności słoi drewna, czy też tzw. „cieniowanie” całej konstrukcji, pozwala na tworzenie różnych elewacji. W tym zakresie należy jednak współpracować z takimi ekspertami stolarstwa, jak z Markiem Kurowski, który prowadzi w Łodzi firmę Usługi stolarskie: schody, podłogi, parapety – jej oferta kierowana jest zaś do inwestorów indywidualnych, biznesowych, a także publicznych. Z pełną specyfikacją działalności tejże pracowni można zapoznać się już teraz na dedykowanej stronie www!

Warto wiedzieć! Marek Kurowski dzięki długoletniej praktyce branżowej, tworzy niezwykłe konstrukcje drewniane schodów. Ich piękno, wręcz artystyczne zostało już docenione przez tysiące klientów z Polski, z przykładowymi realizacjami zapoznasz się zaś w przygotowanej specjalnie galerii zdjęć – kliknij i przekonaj się sam!

Opracowanie:

Marek Kurowski

Łódź , Zamorska 26

Podziel się