Artykuł sponsorowany Drewniane ramy do obrazów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Drewniane ramy do obrazów. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wybór ramy do obrazy nie powinien być dziełem przypadku. Musi być ona bowiem dopasowana zarówno do wystroju pomieszczenia, jak i samego charakteru dzieła. Jeśli szukamy ponadczasowego rozwiązania, warto postawić na ramy drewniane, które odznaczają się wysoką jakością za niezbyt wygórowaną cenę. Stabilne oraz znacznie trwalsze niż plastikowe elementy stanowią bez dwóch zdań dobrą inwestycję na całe lata. Zapraszamy do lektury.

Styl i szyk od wielu lat

Ramy drewniane, jakie znamy w obecnej postaci, pojawiły się na przełomie XIV i XV w. i początkowo można je było spotkać tylko w świątyniach, gdzie stanowiły oprawę portretów religijnych. Praktyka używania ram przeniosła się następnie do rodów królewskich, a jej celem było podkreślenie wyjątkowości zgromadzonych dzieł. To, co dawniej było luksusem, obecnie może nie wywołuje mocniejszego bicia serca, lecz nadal potrafi zachwycić wszystkich miłośników elegancji. Drewniane ramy wykonane przez profesjonalistów takich jak Zakład Stolarski i Pozłotnictwo Jacek Klecha sprawdzą się zwłaszcza przy klasycznym wystroju wnętrza, w którym dominują tradycyjne kolory ścian oraz okucia. Ze względu na wyjątkowe zdolności ocieplania pomieszczeń, równie często stosuje się je, gdy wśród elementów wyposażenia odnajdziemy liczne srebrne bądź chromowane elementy. Stosowanie takiej zasady kontrastu znajduje uzasadnienie nie tylko w zaciszu domowym, lecz także biurach czy miejscach użyteczności publicznej.

Estetyka i funkcjonalność ram drewnianych

Nie ulega wątpliwości, że drewno to materiał niezwykle plastyczny. Dzięki użyciu odpowiednich narzędzi łatwo je poddać mniej lub bardziej poważnym modyfikacjom, przez co możemy liczyć nawet na najbardziej awangardowe zdobienia. Niewątpliwym atutem drewnianych ram jest opcja ich lakierowania oraz kolorowania, co tylko upraszcza ich dopasowanie do charakteru określonego pomieszczenia, a ponadto potrafi wydobyć z obrazu jego prawdziwe piękno.

Na korzyść drewna przemawia ponadto jego wysoka odporność na zniszczenia oraz zabrudzenia. Antystatyczna powierzchnia przyciąga znacznie mniej kurzu, a zatem tego typu ramy nie wymagają tak częstej pielęgnacji. Z kolei niska higroskopijność drewna sprawia, że z powodzeniem zastosujemy je również do obrazów wiszących w łazience. Ograniczone pochłanianie wilgoci zwiększa więc żywotność ram, które będą cieszyły nasz wzrok przez wiele lat.

Do produkcji ram używa się drewna z rozmaitych źródeł, uwzględniając przy tym kryteria przyjazności dla środowiska. Wykorzystanie surowca krajowego oraz importowanego sprzyja zdywersyfikowaniu oferty i wyborowi materiału spełniającego indywidualne oczekiwania klientów. Zdecydowanie najczęściej fachowcy kreują ramy z surowego drewna sosnowego, dębowego, jesionowego oraz bardziej intensywnych kolorystycznie gatunków egzotycznych, którym niestraszne są urazy mechaniczne czy wysokie temperatury.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas