Materiał Partnera Drewniane meble w twoim domu

Drewniane meble w twoim domu

Główną funkcję w aranżacji wnętrz mieszkania czy domu odkrywają meble. To one nadają charakter i styl oraz są wizytówką domowników. Dziś klient ma szeroki wybór produktów. Od mebli wykonanych z tworzyw sztucznych, metali, po te z drewna. Ważne, by były one funkcjonalne, zrobione z trwałego materiału, a przy tym zachowywały dobry design. Wszystkie te cechy mają meble drewniane. 

Meble kuchenne

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń każdego domu. Nie bez powodu mówi się o niej jako o sercu budynku. To właśnie w niej spotykają się domownicy, by spożyć wspólnie posiłek czy też porozmawiać ze sobą przez chwilę w ciągu codziennej bieganiny. Ze względu na sporą ilość czasu, jaki spędzają w niej domownicy, warto zadbać, by była ona pomieszczeniem kojarzącym się z domowym ciepłem. Uzyskać taki efekt pomogą kuchnie wykonane z drewna. Chcąc nadać jasności pomieszczeniu, można zdecydować się na meble z litego drewna jesionowego z efektem “zabielenia”. Uroku dodają kuchnie wykonane z drewna dębowego utlenianego, które zmieniają swoją kolorystykę “dojrzewając” w miarę upływu lat. Dla tych, którzy wolą klasyczne rozwiązania, sprawdzą się drewniane meble w kolorze naturalnym. Niezwykle urokliwie wyglądają także drewniane aneksy. Idealnym dodatkiem dopełniającym całość są drewniane dodatki kuchenne, takie jak chlebaki, deski serowe oraz moździerze do przypraw.

Meble z drewna litego

Wytrzymałość, najwyższa jakość, wykonanie z surowca, a nie z zamienników - to cechy wyróżniające meble z drewna litego. Wytwarzaniem mebli na zamówienie z tego surowca od podstaw zajmuje się Pracownia Usług i Kultywowania Tradycyjnych Technik Rzemiosła Artystycznego w Drewnie Andrzej Bodzan. Meble tego rodzaju sprawdzą się w salonie. Elegancji doda bejcowana dwustronna komoda z drewna dębowego, co podkreśla jej strukturę i wyrazistość materiału. Sprawdzi się ona w funkcji podręcznego barku. Z pewnością też zachwyci gości. Z kolei do jadalni wpasuje się duży dębowy stół z mechanizmem rozsuwania, dzięki któremu przyjęcia oraz spotkania domowe nabiorą nowego charakteru. Drewniane meble znajdą zastosowanie także u najmłodszych domowników. Przyozdobione wyrazistymi barwami stanowią wspaniale ożywiający element dziecięcego pokoju, stwarzając niemalże bajkową scenerię. Z drewna można wykonać także schody prowadzące na górne piętro domu czy strych. I one powinny być funkcjonalne, a także stanowić dekorację domu. Te elementy uzyska się dzięki wykorzystaniu uniwersalnego materiału, jakim jest drewno.

Opracowanie:

Podziel się