Materiał Partnera Drewniane elewacje oferowane przez My3Deko

Drewniane elewacje oferowane przez My3Deko

Wykonanie elewacji zewnętrznej to ostatni etap wykańczania domu lub innego obiektu budowlanego. Wykonuje się je z rozmaitych materiałów, a coraz większą popularność zyskują elewacje drewniane. Łączą one w sobie elementy tradycyjne i nowoczesne, dzięki czemu doskonale prezentują się na budynkach różnego typu. Wykonanie drewnianych elewacji oferuje między innymi My3Deko. Montaż elewacji można przeprowadzić na różne sposoby. Zobacz, jak się to robi i z jakich materiałów powstaje elewacja.

Sposoby montażu elewacji drewnianej

Wpływ na wygląd elewacji drewnianej ma nie tylko odpowiednio dobrany materiał, lecz również sposób jego zamontowania. Dość często możemy zauważyć, iż deski znajdują się jedynie na części ścian zewnętrznych. Dzięki temu uzyskamy ciekawy, nowoczesny wygląd budynku. My3Deko oferuje 2 sposoby montażu elewacji drewnianej. Pierwszy z nich to montaż ukryty. Sprawdzi się on w przypadku nowoczesnych obiektów. Do zalet tej metody montażu zalicza się przede wszystkim estetyka. Ukryty montaż elewacji drewnianej wymaga zastosowania klipów i łączników dopasowanych do wybranej deski. Elewacje tego typu prezentują się lekko i nie mają widocznych mocowań. Wybierając usługi wspomnianej firmy, możemy być pewni, że elewacja drewniana zostanie zamontowana bezpiecznie i estetycznie.

Drugi sposób mocowania drewnianej elewacji to montaż widocznymi elementami mocowania. Części mocujące niekiedy podkreślają atrakcyjność elewacji, ponieważ same w sobie są ozdobą. Ten sposób prac montażowych ceniony jest głównie za oryginalny wygląd, a także solidność wykonania. Taka elewacja z drewna wytrzyma wiele lat. My3Deko zawsze proponuje takie metody mocowania elewacji, które będą pasowały nie tylko do charakteru obiektu budowlanego, lecz również do wybranych desek.

Z jakich gatunków drewna wykonuje się drewniane elewacje?

Do wykonania elewacji montażyści z My3Deko używają rozmaitych gatunków drewna. Część z nich pochodzi z naszego kraju, aczkolwiek znajdziemy również nieco bardziej egzotyczne produkty. Niezależnie od tego, na jaki gatunek drewna postawimy, elewacje z drewna zawsze charakteryzują się niepowtarzalnym wyglądem, na co wpływ mają np. słoje lub kolorystyka. Jednym z drzew, z którego robi się elewacje, jest modrzew syberyjski. Wyróżnia się on odpornością na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, a jego cena jest atrakcyjna.

Mniej znanym gatunkiem drewna może być okoume, które pochodzi z terenów Afryki Równikowej. Drewno tego typu cenione jest np. za łatwość obróbki, a także lekkość. Dzięki temu można z niego wykonać rozmaite projekty elewacji. My3Deko wykonuje również elewacje zewnętrzne z takiego drewna jak np. meranti, cedr, tatajuba, palony modrzew czy palony świerk, thermojesion, thermososna itp.

Opracowanie:

Podziel się