Materiał Partnera Dobry system alarmowy - jaki powinien być?

Dobry system alarmowy - jaki powinien być?

Zapewne wiesz – chociażby z mediów – jak często włamania kończą się użyciem broni, przemocy czy powstaniem innych zagrożeń. Są więc nie tylko ryzykiem dla majątku, chodzi także o życie i zdrowie. Dlatego odpowiedzialne osoby stawiają na sprawdzone systemy alarmowe – koniecznie w obiektach użytku publicznego, ale też często w mieszkaniach. Co jednak znaczy: dobry system alarmowy? Czym powinien się charakteryzować i jak go wybrać?


Jaki powinien być dobry system alarmowy?

Czy wiesz, że w Polsce zarejestrowano ponad 66 tysięcy włamań w 2017 roku? No właśnie, trzy lata temu. W 2018 roku było to już prawie 70 tysięcy. Co z tego wynika? Że dziennie dokonywano ich 189, czyli 8 w każdej godzinie! Obecnie statystyki wzrosły o ponad 5 proc[1].  Łatwo więc sobie wyobrazić powagę zagrożenia.

Z tego względu tak ważne jest, by zaopatrzyć obiekt w naprawdę dobry system alarmowy. Jaki powinien być?

  • Najwyższa jakość – sprzęt musi spełniać określone wymogi. Dobry system alarmowy powinien być dopasowany do panujących warunków i działać sprawnie o każdej porze. Pamiętaj, by postawić na taki połączony z monitoringiem, którego kamery mają jak najwyższą rozdzielczość. Dzięki temu obraz będzie dobrze rejestrowany także w nocy, czyli wtedy, kiedy jest najwięcej włamań. Dobrym rozwiązaniem jest więc sprzęt np. z oświetlaczem podczerwieni. Czujki ruchu powinny być jak najdokładniejsze – warto poradzić się specjalisty, które są godne polecenia.
  •  Rzetelny monitoring wizyjny – cykliczny podgląd obrazu z kamer monitoruje cały obszar objęty ochroną. Dzięki niemu możesz w każdej chwili otworzyć wideo i sprawdzić, czy nie działo się nic niepokojącego.
  • Wybór producenta – jakość sprzętu zależy od producenta. Na rynku warto zaufać m.in. firmom Satel, Visonic, Bosch, Siemens czy Paradox. Ich rozwiązania polecane przez specjalistów, gdyż w ich przypadku jakość idzie w parze z korzystną ceną.
  • Gwarancja – dobry sprzęt jest objęty gwarancją, minimum 12-miesięczną. Do tego wybieraj taki, który ma serwis pogwarancyjny. Warto inwestować w opłacalne rozwiązania.


Co sprawia, że system alarmowy jest niezawodny?

Na to pytanie jest prosta odpowiedź – najbezpieczniejsze rozwiązania. Do takich należy podłączenie do stacji monitorowania. W dzisiejszych czasach można połączyć swój system alarmowy z centrum monitoringu obsługiwanego przez firmę świadczącą usługi ochrony. Tak jest w ofercie Agencji Ochrony "Pogoń", która może dzięki temu czuwać nad obiektami 24/7.  

Poprzez podłączenie do stacji monitorowania każdy obiekt ma zapewnione bezpieczeństwo porównywane do fizycznej ochrony. System alarmowy jest jednak tańszy. Alarm uruchamia się w każdej podejrzanej sytuacji, także przy próbie zniszczenia systemu czy jego zasilania. 100% ochrona bez chwili przerwy to doskonałe rozwiązanie.

 

[1] http://statystyka.policja.pl/st/przestepstwa-ogolem/przestepstwa-kryminalne/7-wybranych-kategorii-p/kradziez-z-wlamaniem/121941,Kradziez-z-wlamaniem.html

Podziel się