Materiał Partnera Dlaczego warto zainstalować system przeciwpożarowy?

Dlaczego warto zainstalować system przeciwpożarowy?

Posiadanie systemu przeciwpożarowego ma szereg zalet. Systemy tryskaczowe gwarantują ochronę życia, zdrowia i mienia, w czasie pożaru. Szybka reakcja to sposób na zmniejszenie szkód spowodowanych pożarem i ochronę tego co jest dla nas najważniejsze – życia.

Ochrona życia i mienia

Dzisiejsze materiały budowlane są wysoce łatwopalne. 30 lat temu rodziny miały około 17 minut na ucieczkę z płonącego domu – wszystko za sprawą wolno palących się materiałów. Dzisiaj, wskutek użycia artykułów budowlanych z szybko palących się materiałów syntetycznych, czas ucieczki jest krótszy niż 5 minut. Według organizacji Home Fire Sprinkler Coalition (HSFC) każdego roku z powodu pożarów umiera 3000 osób. HSFC informuje również, że zainstalowanie zarówno czujników dymu, jak i zraszaczy przeciwpożarowych, zmniejsza ryzyko śmierci w przypadku pożaru domu o 82%. Za ułamek całkowitego kosztu budowy nowego domu rodziny mogą być chronione przed zagrażającymi życiu skutkami ognia i dymu, jednocześnie chroniąc jeden z ich największych aktywów – dom.

Ekonomiczny system ochrony przeciwpożarowej

Systemy ochrony przeciwpożarowej, w porównaniu do szkód, jakie mogą spowodować pożary, są opłacalnym sposobem ochrony mienia fizycznego i domowników. Tryskacze eliminują możliwość uwięzienia osób w posesji, gdy wybuchnie pożar – nawet bez wyraźnego wyjścia przeciwpożarowego zraszacze mogą pomóc w utworzeniu ścieżki, aby ludzie mogli bezpiecznie uciec. Zastosowanie kombinacji alarmów, tryskaczy i gaśnic to najlepszy sposób na zabezpieczenie budynku i znajdujących się w nim osób w przypadku pożaru.

Zmniejszenie ryzyka uszkodzenia mienia

Gdy straż pożarna rozpyla wodę na twoją własność, może to spowodować znaczne szkody zarówno w wyglądzie, jak i w konstrukcji budynku. Zraszacze zainstalowane w nieruchomościach zużywają tylko minimalną ilość wody, co oznacza, że ​​po wyłączeniu zostaną wyrządzone mniejsze szkody niż w przypadku węża wozu strażackiego.

Minimalna konserwacja

Większość typów tryskaczy wymaga bardzo niewielkiej konserwacji i zazwyczaj działają one bezproblemowo tylko po corocznej kontroli konserwacyjnej. Większość instalatorów, takich jak Tech-sol, oferuje również kontrole konserwacyjne raz lub dwa razy w roku, w czasie których sprawdzają stan techniczny urządzeń i przeprowadzają niezbędne prace konserwacyjne.

Systemy bezpieczeństwa przeciwpożarowego są ważne we wszystkich typach nieruchomości – zarówno w domach prywatnych, jak i firmach. Posiadanie zainstalowanych systemów przeciwpożarowych staje się obecnie standardem i coraz więcej właścicieli domów decyduje się na taką ewentualność.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas