Materiał Partnera Dlaczego warto urządzić salon w stylu antycznym?

Dlaczego warto urządzić salon w stylu antycznym?

Nowoczesne wnętrza to rozwiązanie estetyczne i tanie, jednak wielu osobom nie przypada ono do gustu. Żeby salon prezentował się ekskluzywnie, warto wprowadzić do niego nieco antycznego stylu w postaci solidnych i pięknie rzeźbionych mebli. Dlaczego meble stylizowane na antyki są tak chętnie wybierane do urządzenia salonu i z czym nie powinno się ich łączyć?

Ekskluzywne wnętrze

Największą zaletą mebli antycznych jest ich wyjątkowy wygląd. Wykonuje się je z ciężkiego, litego drewna, dzięki czemu już na pierwszy rzut oka wydają się solidne oraz ponadczasowe. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na minimalistyczne rozwiązania, lecz trzeba przyznać, że nie wyglądają one tak spektakularnie, jak zestaw drewnianych porządnych mebli. Wśród plusów mebli antycznych można wymienić również fakt, że styl ten nigdy nie przeminie. Jest obecny w kulturze od setek lat i cały czas ma swoich zwolenników na całym świecie.

Nie łącz stylów!

Decydując się na urządzenie salonu w stylu antycznym, trzeba liczyć się z tym, że nie nadaje się on do mieszania ze stylem nowoczesnym lub innymi epokami. Meble antyczne mają specyficzny wygląd i dodatek np. plastikowych krzeseł lub prostego, minimalistycznego regału ze stali nierdzewnej będzie wyglądał po prostu tandetnie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakupienie całego zestawu mebli, które będą do siebie idealnie dopasowane. Jako dodatki warto wybrać różnego rodzaju złocenia oraz elementy sztuki klasycznej m.in. rzeźby i obrazy. Z antycznymi meblami doskonale komponują się również postarzane metale – złoto, srebro, miedź, mosiądz, a nawet zwykle żelazo.

Gdzie kupić meble?

Żeby urządzić salon w stylu antycznym, nie trzeba przeszukiwać antykwariatów. Trudno znaleźć kompletny zestaw antyków, przy pomocy których stworzy się ciekawą aranżację. O wiele lepszym wyjściem jest zamówienie replik mebli antycznych u doświadczonego stolarza artystycznego. Jedną z polecanych firm jest przedsiębiorstwo Mebel-Art. Podczas zamawiania mebli nie warto korzystać z ofert nierzetelnych producentów. Bardzo często zamiast replik oferują marnej jakości kopie z płyty i okleiny, które meble antyczne przypominają tylko z wyglądu. Żeby meble służyły wiele lat, powinny być wykonane z wysokiej jakości litego drewna, które bez problemu można poddawać wielokrotnej renowacji. I choć meble pochodzące z masowej produkcji kuszą wyjątkowo niskimi cenami, już po kilku latach zaczynają niszczeć i wyglądać nieestetycznie, więc konieczna będzie ich częsta wymiana. Lepiej zainwestować swoje pieniądze w meble, które będą przez dziesiątki lat wyglądały perfekcyjnie.

Opracowanie:

Mebel-Art

Zielonka , Wolności 13 lok. 73

Podziel się