Materiał Partnera Dlaczego warto kupić materac kieszonkowy?

Dlaczego warto kupić materac kieszonkowy?

Niektórzy nie wyobrażają sobie wygodniejszego materaca niż sprężynowy. Inni wręcz przeciwnie – z ulgą przyjęli pojawienie się materaców lateksowych i piankowych, niemile wspominając wyłażące na wierzch sprężyny i ich nocne trzeszczenie. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala wyeliminować tego typu niedogodności. Jest nim materac kieszeniowy. Dlaczego warto go mieć?

Jeśli chodzi o materace sprężynowe, to obecnie do wyboru zasadniczo mamy te o konstrukcji tzw. bonnellowej oraz właśnie kieszeniowe. W pierwszym przypadku sprężyny są ze sobą połączone, w drugim natomiast każda umieszczona jest w osobnej kieszonce (wykonanej np. z flizeliny) i stąd właśnie nazwa takiego materaca.

Wysoka trwałość

Z taką budową wiążą się liczne zalety materacy kieszeniowych. Jedną z nich jest brak możliwości przemieszczania się sprężyn, dzięki czemu nie są one w stanie wyjść na wierzch nawet po dłuższym czasie użytkowania materaca. W efekcie przejawia on znacznie dłuższą żywotność niż klasyczne materace sprężynowe, jakie znamy z przeszłości.

Wygodny wypoczynek

Umieszczenie sprężyn w osobnych kieszeniach skutkuje również tym, że pracują one niezależnie od siebie i nie zakłócają wzajemnie swego działania, a więc uginają się tylko w miejscu nacisku i ewentualnie jego najbliższej okolicy. Zjawisko to nosi nazwę punktowej elastyczności i pozwala materacowi idealnie dopasować się do anatomicznych krzywizn kręgosłupa, zapewniając stabilne podparcie poszczególnym częściom ciała. Jest to kluczowe dla zapewnienia odpoczynku mięśniom, a co za tym idzie – także zdrowego snu.

Spanie we dwoje

Punktowa elastyczność materaca kieszeniowego sprawia ponadto, że jest on idealnym wyborem dla par, w których jedna osoba waży o wiele więcej niż druga. Dzięki temu gdy zmienia ona pozycję, partner nie „podskakuje” przy okazji, mimowolnie się budząc, tak jak ma to miejsce w przypadku zwykłych materaców. Czynnikiem wybudzającym nie będzie też tutaj odgłos przemieszczających się i ocierających o siebie wzajemnie sprężyn.

Dla kogo

Materace kieszeniowe mają zazwyczaj po kilka stref twardości, co dodatkowo podnosi komfort snu. Te aż siedmiostrefowe polecane są zwłaszcza osobom borykającym się z różnymi schorzeniami kręgosłupa. Do wyboru mamy ponadto materace z przekładkami z włókna kokosowego czy pianki termoelastycznej, a także tzw. multipocket, gdzie sprężyny rozmieszczone są gęściej, dzięki czemu możliwe staje się jeszcze lepsze dopasowanie podłoża do użytkownika. W ofercie firmy Meble K&D znajdziemy też materace kieszeniowe, których jedna i druga strona różnią się od siebie stopniem twardości. To wszystko sprawia, że praktycznie każdy jest w stanie znaleźć materac o konstrukcji kieszeniowej idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Podziel się