Materiał Partnera Dlaczego odśnieżanie dachów jest tak ważne?

Dlaczego odśnieżanie dachów jest tak ważne?

Opady śniegu często pojawiają się znienacka. Zazwyczaj wtedy, kiedy zupełnie nie jesteśmy na nie przygotowani. A gdy do sporych opadów dojdzie minusowa temperatura, wówczas śnieg będzie zalegał praktycznie wszędzie. Za odśnieżanie ulic odpowiedzialne są władze miasta, za własne pojazdy - oczywiście my. Jest to zrozumiała czynność, pozwalająca na bezpieczną oraz komfortową jazdę. I tak samo istotne jest odśnieżanie dachów. Sprawdź dlaczego.

Dlaczego warto?

Piękny, biały puch już nie jest tak zachwycający, kiedy to musimy usunąć jego nadmiar z pewnych miejsc. Natomiast jeśli mowa o odśnieżaniu dachu, to nie należy to do najprostszych czynności. Dlatego też takie zadanie należy powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak np. Paubob, której właścicielem jest Mariusz Boba. Zagrożenie, jakie niesie za sobą zalegający śnieg na zadaszeniu, jest zrozumiałe. Gdy warstwa śniegu przeciąży budowlę, wówczas osoby znajdujące się we wnętrzu budynku, jak i ci przechodzący obok, mogą mocno ucierpieć. Należy pamiętać, że wszystko ma swoje limity, dlatego też naprawdę intensywne opady mogą zagrozić konstrukcji nieruchomości.

Waga zalegającego śniegu       

Śnieg zmienia swój stan skupienia pod wpływem warunków atmosferycznych. Dlatego nie można dokładnie stwierdzić, ile waży. Warto wiedzieć, że jego waga najczęściej wzrasta z czasem. W związku z tym im dłużej zalega na dachu, tym potrafi osiągać większą wagę. Wiele zależy bowiem od miejsca, wysokości i oczywiście klimatu, dlatego warto po prostu „dmuchać na zimne”. Pamiętajmy, że obowiązek usuwania śniegu spoczywa na zarządcy nieruchomości bądź właścicielu. Oczywiście, nie trzeba tego wykonywać osobiście. Więc lepiej w tej sytuacji powierzyć to zdanie wyspecjalizowanej firmie.

Kary i konsekwencje za brak odśnieżania dachu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że za brak odśnieżania dachu można otrzymać mandat. A może go wystawić straż miejska bądź inspektor nadzoru budowlanego. Każdy mieszkaniec budynku czy członek wspólnoty bądź spółdzielni mieszkaniowej ma prawo poinformować zarządcę budynku o swoim zaniepokojeniu związanym z ilością zalegającego śniegu na dachu. Gdy taka osoba nie zareaguje, wówczas może podlegać karze grzywny.

Praktycznie podczas każdej zimy mamy do czynienia z kilkoma załamaniami pogodowymi, kiedy to spada bardzo dużo śniegu. Odśnieżanie dachu jest niezwykle ważne nie tylko z uwagi na konsekwencje karne, ale przede wszystkim bezpieczeństwo znajdujących się w budynku osób.        

Opracowanie:

Paubob Mariusz Boba

Imielin , Sapety 15

  • tel. 725 095 754

Podziel się