Materiał Partnera  Dlaczego kołdra naturalna z puchem to dobry wybór?

Dlaczego kołdra naturalna z puchem to dobry wybór?

W dzisiejszych czasach większość osób żyje w ciągłym biegu i mało kto może pozwolić sobie na zalecane 8 godzin snu. Jednak nie można zapomnieć, jak ważną rolę odgrywa sen, który jest czasem odpoczynku i regeneracji dla organizmu. Ze względu na to, niezależnie od tego ile czasu na sen mamy, trzeba zadbać przede wszystkim o jego jakość. A w tym pomoże kołdra naturalna z wypełnieniem puchowym. W jaki sposób?

Właściwości wypełnienia puchowego

Na rynku dostępne są kołdry z różnego rodzaju wypełnieniami. Podstawowy podział obejmuje kołdry naturalne i syntetyczne, a wśród najczęściej spotykanych wypełnień można wymienić te z: wełny, pierza, włókna bambusowego, włókna poliestrowego, włókna silikonowego czy jedwabiu. Jednak już od lat zdecydowanie najpopularniejszą pozostaje kołdra naturalna z puchem. To natomiast zawdzięcza swoim doskonałym właściwościom. Puch z polskich gęsi, wykorzystywany do produkcji kołder oraz poduszek, uznawany jest za jeden z najlepszych w skali całego świata. Wysokiej jakości wypełnienie odznacza się wyjątkową lekkością, sprężystością oraz przewiewnością. To wszystko, a także fakt, że jest to materiał naturalny, sprawia, że kołdry puchowe służą przez lata i nie tracą swoich właściwości.

Alternatywą dla kołdry puchowej jest kołdra ze wsadem półpuchowym, gdzie wypełnienie stanowi pierz z dodatkiem puchu. Produkt ten jest tańszy i nieco cięższy, ale podobnie jak odpowiednik puchowy, również jest sprężysty i zapewnia dobrą przewiewność oraz termoregulację.

Kołdra dopasowana do potrzeb

Jedną z największych zalet kołder puchowych są ich doskonałe właściwości termoregulacyjne. Wypełnienie bardzo dobrze trzyma ciepło, dzięki czemu gwarantuje komfort termiczny szczególnie zimą. Natomiast dzięki temu, że kołdra jest przewiewna i zapewnia cyrkulację powietrza, daje przyjemne uczucie chłodu podczas wysokich temperatur. Co więcej, oprócz standardowych kołder o różnych parametrach, które polecane są na lato lub zimę, dostępne są też tzw. kołdry 4 pory roku. Dzięki temu kołdra puchowa idealnie sprawdzi się przez cały rok.

Komfort i estetyka

Kołdry ze wsadem naturalnym z puch cieszą się tak dużą popularnością jeszcze z jednego powodu. Otóż puch jest tworzywem wyjątkowo delikatnym, lekkim i przyjemnym, co sprawia, że spanie pod kołdrą puchową jest niezwykle komfortowe. Takie okrycie, chociaż wydaje się masywne, tak naprawdę jest niemal nieodczuwalne. Ponadto również poszycia kołder puchowych, oferowanych przez renomowanego producenta pościeli Pen-Pol, wykonywane są z wysokiej jakości materiałów. To sprawia, że kołdra jest wytrzymała, miła w dotyku, a także estetyczna.

Opracowanie:

Pen-Pol Import–Export Adam Karczyński

Łąg-Kolonia 50

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas