Materiał Partnera Czym charakteryzują się nowoczesne systemy alarmowe?

Czym charakteryzują się nowoczesne systemy alarmowe?

Domy prywatne oraz obiekty użyteczności publicznej to miejsca, które mogą stać się celem ataków włamywaczy zainteresowanych kradzieżą pieniędzy, biżuterii lub drogiego sprzętu komputerowego.  Skuteczna obrona przed złodziejami jest możliwa. Trzeba jednak pomyśleć o zainstalowaniu wysokiej jakości systemów alarmowych. Zastanawiasz się, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku? Koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Współczesne systemy alarmowe – ogólna charakterystyka

Używane obecnie alarmy to zaawansowane technologicznie urządzenia, które informują o potencjalnym zagrożeniu nie tylko pobliskie otoczenie, ale także właściciela posesji oraz odpowiednie służby. Zazwyczaj wyróżnia się modele przewodowe oraz bezprzewodowe. Te pierwsze najlepiej sprawdzają się w trakcie wznoszenia danego budynku. Z kolei bezprzewodowe nowoczesne systemy alarmowe stosuje się już po wybudowaniu danego obiektu. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość montażu oraz możliwość zdalnego sterowania przy użyciu telefonu, smartfona czy tabletu. Co istotne, chronią one obiekt nie tylko przed włamaniem, ale także przed innymi niebezpieczeństwami, w porę powiadamiając domowników np. o pojawieniu się ognia lub ulatniającego się tlenku węgla. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji na telefonie komórkowym właściciel danej posiadłości w razie wystąpienia zagrożenia zostaje o nim poinformowany SMS-em. Co więcej, otrzymuje on również wiadomości o uruchomieniu bądź wyłączeniu czujników systemu alarmowego, a także o ewentualnej awarii głównego zasilania. Alarmy bezprzewodowe można bez problemu zabrać ze sobą np. w trakcie przeprowadzki.

Detektory stosowane w systemach alarmowych

Najważniejszym elementem systemu alarmowego, jest tzw. centrala, której zadaniem jest analizowanie informacji o potencjalnych zagrożeniach przesyłanych przez czujniki oraz detektory rozlokowane na terenie całej posesji. Wśród najpopularniejszych detektorów wymienia się:

  • czujki ostrzegawcze – zalicza się do nich czujki termiczne, czujki dymu, mierniki jakości powietrza, a także wykrywacze gazu;
  • kontaktory – podzespoły reagujące na nietypowe dźwięki, wstrząsy, drgania, a także próby sforsowania drzwi, okien albo bramy garażowej;
  • detektory ruchu – bazujące na ultradźwiękach albo falach podczerwieni; odróżniają włamywaczy od zwierząt domowych.

Systemy alarmowe sprzedawane przez takie firmy, jak Spółdzielnia Usługowa „ODRA”, świetnie sprawdzają się zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach użytkowych. Dzięki nim ryzyko włamania jest minimalne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas