Materiał Partnera Czy warto wykonać projekt łazienki?

Czy warto wykonać projekt łazienki?

Projekt łazienki może wykonać tylko fachowiec. Musi to być osoba, która zajmuje się projektowaniem wnętrz zawodowo. Bardzo często istnieje możliwość wykonania wizualizacji łazienki w sklepach z wyposażeniem łazienkowym. Jednak zdecydowanie najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług firmy, która fachowo się tym zajmuje. Dlaczego warto wykonać projekt łazienki? W czym może Ci pomóc?

Dlaczego warto wykonać projekt łazienki?

Projekty łazienek są bardzo pomoce,  kiedy nie masz pomysłu na jej aranżację. Oto kilka z powodów, dla których warto zdecydować się na projekt łazienki:

  • estetyczne oraz funkcjonalne zaprojektowanie wnętrza - sam nie będziesz w stanie dobrać wyposażenia, płytek oraz armatury łazienkowej w taki sposób, aby idealnie się wszystko zgrało. Jeżeli marzysz o perfekcyjnej łazience, która będzie funkcjonalna oraz nowoczesna skorzystaj z pomocy projektanta wnętrz. Taki fachowiec będzie wiedział jakie płytki powinny znaleźć się na ścianach oraz podłodze, jaką armaturę zamontować oraz jakie meble zdadzą egzamin! Oczywiście to Ty zdecydujesz, jak ostatecznie będzie wyglądać pomieszczenie. Nie musisz akceptować przygotowanej wizualizacji!
  • wykorzystanie każdego zakątka - bardzo często łazienki posiadają wnęki lub skosy. Tylko projektant będzie wiedział, jak je wykorzystać!
  • pomysł na łazienkę - wiele osób wie mniej więcej, jakie płytki oraz wyposażenie ma znaleźć się w ich łazience. Jednak brakuje im pomysłu na aranżację, w tym przypadku również bardzo pomocny będzie projektant!
  • oszczędność materiałów - warto zaznaczyć, że projekt to nie tylko obrazek, który przedstawia Twoją łazienką na kartce papieru. Dodatkowo obliczona zostaje ilość zużytych materiałów (w szczególności płytek). Dzięki temu będziesz mógł od razu zakupić odpowiednią ilość. Osoby, które samodzielnie wykonują łazienkę, bardzo często dokonują zakupu zbyt dużej ilości płytek, a później mają problem z ich zwrotem!

Jakie informacje niezbędne są do wykonania projektu?

Aby wykonać projekt, wykonawca (w tym przypadku architekt wnętrz) musi otrzymać od klienta kilka podstawowych informacji. Pierwszą z nich jest kolorystyka. Jest to kwestia, którą musi znać projektant. Jeżeli nie masz wybranego konkretnego modelu płytek oraz pozostałego wyposażenia łazienki, poinformuj go o preferowanej kolorystyce pomieszczenia! Pomoże to urządzić łazienkę w Twoim guście. Niezbędne będzie również dostarczenie rutu łazienki. Dzięki temu, projektant będzie mógł odczytać szczegółowe informacje o długości ścian, ich wysokości, skosach oraz ewentualnych. Trzecią informacją, jaką musisz podać wykonawcy,  jest preferowane wyposażenie - tutaj wszystko zależy od Twojego budżetu. Jeżeli chcesz, aby w Twojej łazience znalazły się marmurowe blaty oraz złota armatura, musisz liczyć się z wysokimi kosztami.

Jak mogłeś się dowiedzieć, wykonanie projektu łazienki jest bardzo przydatne. Tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na jego wykonanie, możesz być pewny, że Twoja łazienka będzie funkcjonalna oraz estetyczna. W końcu jest to pomieszczenie, w którym zrelaksujesz się po ciężkim dniu w pracy. Ponadto wiele osób decyduje się na połączenie łazienki z pokojem odnowy biologicznej lub SPA. Tylko projektant będzie w stanie idealnie połączyć wszystkie te funkcje! Jedną z firm, która zajmuje się tworzeniem projektów łazienek jest TSC. Prowadzą swoją działalność od lat, posiadając setki zadowolonych klientów! W ich ofercie znajdziesz również materiały budowlane, usługi budowlane oraz doradztwo!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas