Materiał Partnera Czy warto wybrać schody drewniane?

Czy warto wybrać schody drewniane?

Drewno to wyjątkowy materiał – naturalny, trwały i wyjątkowo piękny. Nic dziwnego, że przeżywa prawdziwy renesans i coraz chętniej wykorzystujemy jego potencjał nie tylko do wykańczania wnętrza, ale także budowania domów. Wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na drewniane schody wewnętrzne. Jeśli również rozważasz to rozwiązanie, poznaj największe zalety drewnianych schodów.

Schody wewnętrzne są ważnym elementem domu. Muszą być nie tylko praktyczne, ale także estetyczne – w końcu zajmują sporo przestrzeni. Stworzone z drewna schody mają mnóstwo zalet.

Trwałość

Drewniane schody są bardzo solidne! Zwłaszcza jeśli są wykonane z wysokiej jakości drewna sosnowego lub dębowego, które zostanie odpowiednio zakonserwowane. Drewno jest twarde, odporne na wilgoć i bezpieczne w użytkowaniu. Możemy mieć pewność, że drewniane schody będą nam służyły przez długie lata, a z każdym kolejnym rokiem będą prezentować się jeszcze piękniej i szlachetniej. Zlećmy wykonanie drewnianych schodów doświadczonym ekspertom z Zakładu Stolarsko-Ciesielskiego „Strug” w Machorach, w województwie świętokrzyskim. Fachowcy stworzą dla nas schody ażurowe lub zabudowane oraz poręcze i tralki zgodne z naszą wizją.Pasują do wszystkiego

Drewno to wyjątkowo wdzięczny materiał, który znakomicie prezentuje się w towarzystwie innych tworzyw np. szkła, metalu lub betonu. Dlatego drewniane schody zdadzą egzamin zarówno we wnętrzach zaaranżowanych w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Wspaniale podkreślą także modne skandynawskie lub industrialne wzornictwo. Słowem – drewniane schody są wszechstronne i zawsze będą dobrze wyglądały – nawet gdy zdecydujemy się na diametralną metamorfozę wnętrza domu.

Unikalny mikroklimat

Naturalne drewno wprowadza do wnętrza wyjątkową atmosferę – przytulną i pełną domowego ciepła. Drewno jest miłe w dotyku, a stąpanie po drewnianych stopniach bosą stopą to czysta przyjemność. Warto także podkreślić, że drewno to surowiec w pełni odnawialny, a więc ekologiczny i dobry dla naszej planety.

Drewniane schody to idealna propozycja dla osób, które cenią trwałe i naturalne materiały, perfekcyjnie łączące funkcjonalność z estetyką. Wykonanie schodów z drewna zlećmy ekspertom, a efekt na pewno nas zachwyci.  Zastanówmy się, czy wolimy lekkie schody ażurowe, czy może zabudowane i jaki rodzaj oraz odcień drewna najlepiej zda egzamin w naszym wnętrzu.

Opracowanie:

Podziel się