Materiał Partnera Czy warto inwestować w monitoring?

Czy warto inwestować w monitoring?

Montaż systemów alarmowych i monitoringu często kojarzy nam się wyłącznie ze sklepami, galeriami handlowymi czy transportem publicznym. Jednak jest to rozwiązanie, po które coraz chętniej sięgają nie tylko duże firmy, ale również właściciele prywatnych posesji. Monitoring wizyjny ma bardzo wiele zalet, ale znajdą się również przeciwnicy, którzy potrafią wytknąć jego wady. Czy zatem warto inwestować w tego typu rozwiązania?

Bezpieczeństwo na wagę złota

Monitoring to rozwiązanie, po które chętnie sięgają również osoby prywatne. Coraz bardziej świadomie podchodzimy do tematu bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli chodzi o naszych najbliższych. Nic zatem dziwnego, że firmy ochroniarskie stale rozbudowują oferty dla swoich klientów, by zapewnić im jak najbardziej kompleksowe rozwiązania. “Zdecydowanie najchętniej stosowanym rozwiązaniem przez prywatnych klientów jest monitoring połączony z montażem systemów alarmowych na terenie posesji. Daje ono wysokie poczucie bezpieczeństwa oraz gwarantuje wnikliwą ochronę osób zamieszkujących dane miejsce.” mówi kierownik ds. bezpieczeństwa w P-W JAGUAR, jednej z największych agencji ochrony w Małopolsce.Duży wydatek, czy oszczędność?

Niezaprzeczalnie zakup systemu monitorującego wiąże się jednorazowym dużym wydatkiem. Aby znaleźć zaufaną agencję ochrony, która zaoferuje nam dobrej jakości system alarmowy oraz monitorujący, musimy być przygotowani na większy nakład finansowy. Czy jednak nie jest on wart swojej ceny? Taki rodzaj zabezpieczenia może zwrócić się nam w dłuższej perspektywie i to z nawiązką. Decydując się na zakup monitoringu, zapewniamy sobie ochronę mienia, ale równocześnie bezpieczeństwo naszych dóbr i własności jak:

  • samochody

  • biżuteria

  • komputery

  • telefony

  • sprzęt RTV i AGD

  • gotówka

  • inne ważne dla nas rzeczy, w których posiadaniu jesteśmy

Jeśli przeliczymy wartość zgromadzonego przez nas dobytku, to inaczej spojrzymy na ten jednorazowy wydatek, który uchroni nas przed możliwością jego utraty.

Ochrona Twojej rodziny 24/7

Chcesz w końcu przestać się martwić tym, czy Twoje dzieci są bezpieczne w domu pod Twoją nieobecność? W dzisiejszych czasach ciężko jest przewidzieć wszystkie okoliczności, które nam zagrażają, jednak monitoring wizyjny połączony z systemem alarmowym daje wysoki poziom ochrony w co najmniej 95% przypadków. Nowoczesna technologia pozwala rejestrować doskonałej jakości nagrania, przez co możemy śledzić na bieżąco co dzieje się w naszym domu i w razie konieczności szybko zareagować. Warto pamiętać, że sam widok sprzętu monitorującego jest dla potencjalnego złodzieja dużą przestrogą, która z pewnością uchroni nas przed nieprzyjemnymi sytuacjami i zagrożeniem.

Reasumując, rozważając decyzję o zakupie monitoringu i systemu alarmowego, zdecydowanie warto spojrzeć na tę kwestię całościowo w dłuższej perspektywie. O ile faktycznie, jednorazowy wydatek związany z jego zakupem i montażem może się wydać wysoki, to jeśli zestawimy go z wartością zgromadzonych przez nas dóbr, okaże się, że zdecydowanie jest to wydatek opłacalny. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ochrony naszych najbliższych, która przecież jest priorytetem. Nic nie da im lepszego poczucia bezpieczeństwa, niż świadomość, że w razie wypadku ktoś zjawi im się z pomocą. 

Opracowanie:

Agencja Ochrony P-W Jaguar Sp.j. Posmyk Aneta, Wącławska Anna

Krzeszowice , Legionów Polskich 1

Podziel się